Wystartowała strzelecka "Bundesliga"

W wyniku porozumienia obu klubów: Piasta Strzelce Opolskie z Orłem Mokre Łany w rozgrywkach B klasy gr. VI został zgłoszony zespół z połączonych sił Piast II Orzeł Strzelce Opolskie. W swoim pierwszym występie nasz drugi zespół pokonał na wyjeździe LKS Plon Błotnicę Strzelecką 2:0 (1:0).

Pierwszy kwadrans to gra rozpoznawcza, zarówno przeciwnika jak i naszej drużyny, która debiutowała w nowym zestawieniu. Potem do głosu doszli gracze naszej drużyny stwarzając liczne okazję na polu karnym przeciwnika. Niestety strzały omijały bramkę gospodarzy albo stawały się łupem golkipera gości. Swoja przewagę „Piasto-Orły” udokumentowały bramką w 38 min meczu za sprawą swojego kapitana Aleksandra Wyżgoła, który wykorzystał podanie Tomasza Olewicza.

Na kolejnego gola czekaliśmy do 60 min meczu kiedy to Daniel Olechnowicz głową skierował piłkę do siatki po kolejnej asyście Tomka Olewicza. Do końca spotkanie odbywało się pod kontrolą naszych zawodników m.in. strzały w słupek i poprzeczkę. Goście tylko kilka razy zagrozili, ale dobrze dziś dysponowany Damian Czempiel wychodził obronną rękawicą z opresji. Wynik meczu mógł ustalić w ostatniej akcji spotkania Rafał Ludwig, ale jego zbyt lekki strzał trafił bramkarza gości.

W sumie dwie bramki, trzy punkty, żadnej kartek. Drużyna zagrała dobre spotkanie będąc w przekroju meczu zespołem dojrzalszym i wyrównanym. Szkoda tylko wielu wypracowanych i niewykorzystanych sytuacji bramkowych. Miejmy nadzieję, że w kolejnym pojedynku ze Stalą Zawadzkie będzie ich znacznie mniej.

LKS PLON BŁOTNICA STRZELECKA - SKS PIAST II ORZEŁ STRZELCE OPOLSKIE 0:2 (0:1)

0:1 38 min Aleksander Wyżgoł

0:2 60 min Daniel Olechnowicz

Żółte kartki: brak