Grzegorz Kleemann w Piaście!

Nadszedł czas, aby zaprezentować ostatni transfer letniego okienka transferowego Strzeleckiego Piasta. Do naszej drużyny na zasadzie transferu definitywnego dołączył Grzegorz Kleemann. Grzesiek urodził się 29 czerwca 1997 r. w Strzelcach Opolskich i występuję na pozycji bramkarza. Klubowi bardzo zależało na ściągnięciu tego zawodnika, gdyż jest wychowankiem z bogatą przeszłością. Warto przypomnieć w tym miejscu o stosowanej przez Piasta polityce transferowej, która zakłada by w pierwszej kolejności ściągać zawodników związanych z naszym klubem i miastem. W ciągu ostatniego roku udało się ściągnąć niemalże wszystkich strzelczan grających w wyższych ligach. Pół- żartem, pół- serio można dodać, że brakuje już tylko Przemysława Trytki, ale kto wie co przyniesie przyszłość :)

Wracając jednak do naszego ostatniego transferu to „Klejmi”, bo tak wołają go koledzy z drużyny, do Odry Opole trafił w 2010 roku, której bronił barw przez 5 lat. W tym czasie prócz licznych występów w Centralnej Lidze Juniorów może również pochwalić się występami w drużynie seniorów. W sumie zagrał w 24 spotkaniach III ligowej wtedy Odry Opole. W sezonie 2016/2017 przeniósł się do Ruchu Zdzieszowice, gdzie był kluczową postacią i zebrał 2790 minut. Dobra postawa w Zdzieszowicach poskutkowała transferem do MKS-u Kluczbork, w którym wystąpił w 5 meczach II ligi! Ostatnią rundę Grzesiek spędził w Pniówku Pawłowice Śląskie, w której zagrał 7 meczów. Jeszcze podczas występów w Opolskiej Odrze zaliczył testy w angielskim Ipswich Town, gdzie było mu dane trenować razem z powołanym na ostatnie Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, Bartoszem Białkowskim. W tym okresie Grzegorz otrzymał powołanie do kadry Polski u-18, w której rozegrał pełne spotkanie w wygranym meczu 3:0 z Rumunią! Warto wspomnieć również o bardzo dobrej postawie naszego nowego bramkarza w dwóch pierwszych meczach ligowych w tym sezonie, co poskutkowało znalezieniem się dwa razy w jedenastce kolejki 4 ligi opolskiej. Mamy nadzieję, że Grzesiek utrzyma swoją formę do końca sezonu i pomoże naszej drużynie w zajęciu jak najwyższego miejsca w sezonie 2018/2019.

Serdecznie witamy Grzegorza w naszej drużynie i życzymy jak największej ilości zachowanych czystych kont!