Mateusz Dłutowski w Piaście!

Mateusz Dłutowski – wzmocnienie na dwóch płaszczyznach (Piłkarz , Lekarz klubowy) . Mateusz Dłutowski dołączył do nas na zasadzie transferu definitywnego z LZS-u Piotrówka. Mateusz urodził się w Opolu 6 czerwca 1991 roku i mierzy 184 cm i 80 kg. Mateusz już w wieku 19 lat doczekał się pierwszych oficjalnych meczów w III lidze, w której w późniejszym czasie już zakotwiczył przez 4 sezony. W tym okresie czasu rozegrał 61 meczów i strzelił po dwie bramki dla kolejno LZS-u Piotrówka, Swornicy Czarnowąsy oraz naszego strzeleckiego Piasta. Dwa kolejne sezony po przebojach w III lidze spędził w LZS-ie Starowice, w której na pozycji lewego obrońcy (taka jest nominalna pozycja Mateusza) ustrzelił w 32 meczach 15 bramek!!

Późniejszy okres to plaga nieszczęść dla naszego nowego zawodnika, gdyż w 2015 doznał urazu zerwania więzadła w kolanie i po dość szybkim powrocie nastąpiło zerwanie w drugim kolanie w 2016 roku. Kariera Mateusza stała pod znakiem zapytania, lecz ambicją i zaangażowaniem udało mu się powrócić na boisko i liczymy na sprawne odbudowanie swojej formy z przeszłości.

Dłuto, prócz zaangażowania jakie daje nam na co dzień w treningach jest odpowiedzialny również za opiekę medyczną i przygotowanie motoryczne w naszym zespole. Na płaszczyźnie medycznej również może pochwalić się bogatą przeszłością. Jako lekarz jest w trakcie specjalizacji z Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, posiada Licencje Lekarska Polskiego Związku Piłki Nożnej, obecnie kończy jeszcze studia z Dietetyki. Miał okazję pracować i kilkukrotnie stażować przy pierwszym zespole Legii Warszawa oraz reprezentacji Polski U-21 między innymi podczas zeszłorocznych Mistrzostw Europy. Ponadto jako zawodnik wystąpił w reprezentacji Polski na tegorocznych Mistrzostwach Świata medyków "Medigames'' na Malcie gdzie nasza kadra zajęła drugie miejsce.

Witamy Mateusza w naszym teamie i życzymy by więcej pracy miał jako piłkarz niż jako nasz klubowy lekarz!