Przegrywamy z Chemikiem

W sobotnie popołudnie udaliśmy się do Kędzierzyna - Koźla, gdzie w ramach trzeciej kolejki IV Ligi Opolskiej rozegraliśmy bardzo trudny mecz, pełen szybkich akcji. Spotkanie  zakończyło się zwycięstwem gospodarzy, po jedynym golu zdobytym przez Michała Łyska.

NTO Grzegorz Haliczyn 26 sierpnia 2018 17:45

O zdobyczy punktowej decydowały detale. Gospodarze okazali się minimalnie lepsi po zaciętym boju.

- Obie ekipy zagrały naprawdę wyrównany mecz - zaznaczał Tomasz Hejduk, trener Chemika. - W pierwszej połowie przeciwnicy mieli dwie poważne sytuacje. Najpierw świetną interwencją w sytuacji sam na sam uratował nas bramkarz Adrian Dorosławski, a później, po strzale z dystansu, przeciwnik trafił w słupek.
Pierwsza połowa obyła się bez bramek, ale była mniej fortunna dla ekipy Piasta. Oprócz wspomnianych dwóch niewykorzystanych sytuacji, w 7. minucie kontuzjowany został Piotr Strzelecki.

W drugiej połowie grę lepiej kontrolowała drużyna Chemika, a efektem tego była zdobyta w 65. minucie bramka. Po strzale Szymona Rutkowskiego w polu karnym Piasta miało miejsce małe zamieszanie, a wtedy piłka trafiła pod nogi Michała Łyska. Ten wpakował ją do bramki.
- Nie wybiliśmy piłki z pola karnego, a rywal to wykorzystał - dodawał Kułak. - To był wyrównany mecz, ale niestety gola zdobył gospodarz.

PROTOKÓŁ z meczu IV ligi Bank Spółdzielczy w Leśnicy

Chemik Kędzierzyn-Koźle - Piast Strzelce Opolskie 1 – 0 (0 – 0)

70’ 1 – 0 Michał Łysek

Żółte kartki: Kacper Pawlus, Jakub Kozołup