Udany debiut drugiej drużyny przed własną publicznością

Nasza druga drużyna zaliczyła udany debiut przed własną publicznością. Przeciwnikiem był zespół Stali Zawadzkie aspirujący do czołowych miejsc w tej grupie. Kibice przybyli na stadion przy ul. Łąkowej byli świadkami dobrego widowiska, w którym od początku dominowali nasi piłkarze często goszcząc na polu karnym przeciwnika. Wszelkie próby kontrataków rozbijały się na bloku defensywnym strzelczan. W 18 min boisko musiał opuścić z powodu kontuzji dyrygent tego bloku Dawid Wastag. Swoją przewagę miejscowi udokumentowali bramką w 17 minucie Rafała Ludwiga, który głową posłał piłkę „za kołnierz” bramkarza gości (nomen omen byłego zawodnika Orła). Bramka jeszcze bardziej zdopingowała nasz zespół, ale na efekty czekaliśmy do 40 minuty kiedy to w zamieszaniu na polu karnym zawodnik Stali zagrywa ręką. Rzut karny na bramkę pewnie zamienia Darek Kukuczka. Rezultatem 2:0 kończy się pierwsza połowa, w której nasz zespół umiejętnie skracając pole gry przeciwnikom nie dał rozwinąć skrzydeł młodym zawodnikom Stali.

W drugie odsłonie gra nie uległa zmianie - stroną kontrolującą grę byli gracze Piasto-Orła. Po kolejnej składnej akcji w 53 min meczu piłkę po raz trzeci w siatce gości umieścił Rafał Ludwig wykorzystując podanie Patryka Zgrai . Kilkoma udanymi interwencjami w bramce i poza „szestnastką” popisał się golkiper gospodarzy Łukasz Łazarek. Nasza defensywa dała się zaskoczyć po własnym błędzie dopiero w 80 min, gdy na czystą pozycję wyszedł Dariusz Sworeń i ładnym strzałem zdobył, jak się potem okazało honorowego gola dla przyjezdnych. Goście chcieli pójść za ciosem, ale zostali skarceni za sprawą Romualda Jarosza, który mierzonym strzałem w prawy róg bramki ustalił wynik meczu. Na słowa uznania zasłużył cały zespół, który dobrze zrealizował przedmeczowe założenia trenera. Goście wykazali wyższość w tym spotkaniu jedynie ilością otrzymanych żółtych kartoników (cztery).

SKS PIAST II ORZEŁ STRZELCE OPOLSKIE - SSKS STAL ZAWADZKIE 4:1 (2:0)

1 - 0 18 min. Rafał Ludwig

2 - 0  40 min. Dariusz Kukuczka (karny)

3 - 0  53 min. Rafał Ludwig

3 - 1  80 min. Dariusz Sworeń

4:1 90+2 min. Romuald Jarosz

Sędzia: Daniel Polaczek

Trener: Sławomir Sokołowski

Skład: Łukasz Łazarek - Michał Wastag, Patryk Zgraja, Dawid Wastag (18' Mirosław Jarosz), Andrzej Jureczko - Michał Kunce (63' Romuald Jarosz), Dariusz Kukuczka (82' Paweł Stachurski), Aleksander Wyżgoł, Tomasz Olewicz, Arkadiusz Kornafel (46' Damian Czempiel), Rafał Ludwig (60' Daniel Olechnowicz)