Więcej kartek niż bramek, ale są 3 punkty.

Komplet punktów z Poręby przywiozła nasza druga drużyna. O tym, że nie będzie łatwo wiedzieli wszyscy przybyli  na ten mecz. „Góry i doliny” na terenie wytyczonego boiska (?) oraz twarda gra zawodników przeciwnika to elementy które trzeba było pokonać, aby odnieść sukces. Spotkanie zdało się od początku to potwierdzać. Już w 3 minucie za brutalny faul na naszym zawodniku Patryk Niepala obejrzał żółty kartonik. Nasza drużyna przejęła inicjatywę, groźnie strzelali Juszczyk i Zgraja, ale dopiero w 38 minucie po składnej akcji Olechnowicz wykorzystuje precyzyjne dośrodkowanie i strzałem głową wyprowadza nasz zespół na prowadzenie. Jeszcze tuż przed gwizdkiem arbitra dwa uderzenia mijają bramkę rywali .

Kibice liczyli, że po zmianie stron, grając „z górki” przyjezdni szybko udowodnią swoją wyższość na boisku, ale nic z tego. Mecz wyrównał się, nasi poziomem gry dostosowali się do przeciwnika, a gra niepotrzebnie zaostrzyła się. Po zaledwie 10 minutach gry plac gry za krytykę orzeczeń opuszcza wykluczony przez arbitra napastnik gospodarzy Andrzej Gondek. Kolejne minuty nie należały do interesujących, mnóstwo fauli, dyskusji i wzajemnych pyskówek, a w konsekwencji kartek. W 68 min na czystą pozycję wychodzi Patryk Zgraja, ale jego uderzenie trafia w bramkarza gości. Niestety niewykorzystane sytuacje czasami mszczą się, czego doświadczyli gracze ze Strzelec. W 70 minucie Michał Bąk wykorzystuje niezdecydowanie naszego bloku defensywnego i w zamieszaniu na polu karnym doprowadza do remisu. Na szczęście utrata gola nie zdeprymowała zawodników gości i to oni natarli z impetem na rywala. W 77 minucie Patryk Zgraja „urwał” się po skrzydle obrońcom Poręby i płaskim strzałem umieścił piłkę w prawym rogu bramki przeciwnika. Do końca mecz pozostaje brzydki, a w efekcie twardej i nieustępliwej gry, po zderzeniu z naszym zawodnikiem Michał Cebula z rozciętym łukiem brwiowym opuszcza boisko i po meczu zostaje odwieziony do szpitala. Zespół gospodarzy kończy zawody w ósemkę, gdyż Michał Bąk zdążył jeszcze skompletować żółte kartki, co poskutkowało wykluczeniem z gry. Nasi piłkarze z zadowoleniem przyjęli końcowy gwizdek sędziego odnosząc zwycięstwo w tym zdecydowanie niezbyt fair-play prowadzonym spotkaniu.

Strzelce Op. 23 września 2018

PROTOKÓŁ

z meczu klasy „B”, grupa 6

LZS PORĘBA - SSKS PIAST II ORZEŁ STRZELCE OPOLSKIE 1:2 (0:1)

0:1 38 min. Daniel Olechnowicz

1:1 70min.  Michał Bąk

1:2 77 min. Patryk Zgraja

Sędzia: Mateusz Matuszczyk

Widzów: 30

Żółte kartki : LZS Poręba 4

Piast-Orzeł 1 Czerwone kartki : LZS Poręba 2

skład Piast II Orzeł:

Damian Czempiel

Michał Kunce Dawid Wastag(Mirosław Jarosz), Adam Sosnowski, Tomasz Olewicz-

Aleksander Wyżgoł, Romuald Jarosz, Marcin Jaszczyk, Arkadiusz Kornafel (Dariusz Kukuczka)

Patryk Zgraja, Daniel Olechnowicz.

Nie grali: Kacper Konieczko, Marek Schnura

Trener: Sławomir Sokołowski

Widzów ok. 30