Rozgramiamy Victorię Chróścice

 NTO Łukasz Baliński

Bez większych problemów podopieczni Macieja Kułaka ograli nowicjusza z powiatu opolskiego. Stosunkowo szybko zdobyli dwie bramki, a potem w pełni kontrolowali zmagania.

Na prowadzenie wyszli już po niespełna 10. minutach, gdy Patryk Sowiński i Beniamin Glinka ładnie rozegrali piłkę, ten pierwszy dośrodkował, a Dennis Gordzielik dopełnił formalności. Nie minęło pół godziny gry od początku spotkania, a wynik podwyższył Kacper Pawlus, który dopadł do futbolówki wybitej tuż za pole karne, oddając bardzo ładny i celny strzał.

Niespełna kwadrans po zmianie stron, wynik podwyższył Gordzielik, po tym, jak Mateusz Weiss dośrodkował w pełnym biegu na jego głowę, a ten uderzył nie do obrony. Tą częścią ciała bramkę zdobył także Andre Gwaze, trafiając do siatki po krótko rozegranym stałym fragmencie gry i ładnej wrzutce w „szesnastkę”
- Na pewno nie było tak łatwo, jakby na to wskazywał wynik, ale my zagraliśmy naprawdę niezły mecz i wykonaliśmy kawał dobrej roboty - cieszył się trener Maciej Kułak. - Z tyłu nie popełnialiśmy błędów, a gdy nawet jakieś tam pomyłki były, to szybko je chłopaki naprawiali. Z przodu natomiast było jeszcze lepiej. Stworzyliśmy sobie mnóstwo sytuacji i udało się wykorzystać cztery, co mnie cieszy tym bardziej, że ostatnio skuteczność nam szwankowała. Szczególnie na plus zaliczyłbym występ Dennisa Gordzielika, który na pewien czas w tym sezonie się zablokował, ale teraz zdobył dwa gole i mam nadzieje, że „obudził się” na dobre.

PROTOKÓŁ z meczu IV ligi Bank Spółdzielczy w Leśnicy

Piast Strzelce Opolskie – Victoria Chróścice 4 – 0 (2 – 0)

9’ 1 – 0 Dennis Gordzielik

30’ 2 – 0 Kacper Pawlus

59’ 3 – 0 Dennis Gordzielik

69’ 4 – 0 Andre Gwadze

Żółte kartki: brak

Sędzia główny: Daniel Szpila

Trener: Maciej Kułak

Widzów: 250

SKŁAD PIASTA: Grzegorz Kleemann - Michał Wastag, Munyaradzi Chiunye, Marcin Jys (73’ Jakub Kozołup, Patryk Sowiński, Mateusz Weiss, Damian Dada, Andre Gwadze (80’ Dawid Cembolista}, Beniamin Glinka (65’ Tomasz Olewicz), Kacper Pawlus (78’ Szymon Kobylnik), Dennis Gordzielik

Nie grali: Łukasz Łazarek, Daniel Olechnowicz, Michał Karwat

Poza kadrą meczową: Mateusz Dłutowski, Andrzej Jureczko, Piotr Strzelecki

Victoria: Walkowicz - Marek, Budnik, Tomczak (Warzecha) - Leonardo, Olszacki (Perz), Grabowiecki, Dastin Polok, Olejnik (Guilherme Leoni) - Czajkowski (Mateja), Koval

Trener: Łukasz Kabaszyn

/Foto: Grażyna Glapiak/