Dziewczęca piłka nożna w Piaście. Nadrabiamy zaległości.
Drużyny dziewczęco - kobiece Piasta kontynuują uczestnictwo w rozgrywkach organizowanych przez Opolski Związek Piłki Nożnej. Zespół Piasta w sobotę 15 sierpnia w charakterze gości wyjechał na mecz III ligii do Łąki Prudnickiej, gdzie swoje mecze rozgrywa drużyna MUKS Pogoni Prudnik. Po bramce zdobytej przez Viktorię Wnuk nasz zespół do przerwy prowadził z gospodyniami 1 - 0. W drugiej połowie spotkania, pomimo kilku dogodnych szans na podwyższenie wyniku, bramki dającej dwubramkowe prowadzenie nie udało się zdobyć. Zrobiły to gospodynie, w 60 minucie meczu doprowadziły do remisu, aby w ostatniej akcji meczu, po stałym fragmencie gry, zdobyć bramkę na wagę trzech punktów. Wywalczenie remisu było bardzo bliskie, nasz zespół zaprezentował się dobrze na tle rywala, brakuje jednak skuteczności, należy również wyeliminować proste błędy, wtedy można liczyć na korzystne dla naszej seniorskiej drużyny rezultaty.
W środę 19 sierpnia juniorki młodsze rozegrały w Sławicach mecz z Unią Opole. Jednemu z głównych faworytów rozgrywek juniorskich udało się w wielu fragmentach meczu stawić opór. Nie pozwoliło to uniknąć porażki, jednak gra może bardzo cieszyć, w wielu fragmentach meczu nie ustępowaliśmy zespołowi Unii, a kilka sytuacji z gatunku stuprocentowych mogły sprawić, iż wynik 1 do 5 mógł być bardziej sprawiedliwy i oddający wydarzenia boiskowe. Cieszy fakt ciągłej rozbudowy ilościowej drużyny, dochodzą kolejne zawodniczki chcące pasje sportowe łączyć z piłką nożną, to cieszy. Niepokojem jednak napawa duża ilość urazów i kontuzji, które sprawiają, iż spora grupa zawodniczek z tego powodu nie jest w stanie pomóc drużynie osiągać coraz to lepszych rezultatów. Kontuzjowanym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.
Kolejne szanse na pokazanie swoich umiejętności już w niedzielę, w ramach rozgrywek III ligi podejmiemy w Strzelcach zespół Śląska Reńska Wieś. Do kibicowania zapraszamy serdecznie.