W   b - klasowym Gran Derbi górą Piast II Orzeł

Fatalna jesienna aura nie odstraszyła kibiców, którzy w deszczowe popołudnie przybyli na stadion przy ul. Łąkowej. Wielu sympatyków od tygodni szykowało się właśnie na lokalne derby upatrując w swoich drużynach zwycięzców tego meczu. Na widowni więc siły wyrównane, a jak było na boisku? Obydwa zespoły rozpoczęły grę od zdecydowanych ataków. Już pierwsza akcja gości zakończona odgwizdanym „spalonym” podgrzała atmosferę. Po kilku minutach za zagranie ręka sędzia dyktuje jedenastkę dla Rzemiosła. Do piłki podchodzi jeden z najlepszych strzelców tej drużyny Mateusz Ochwat i …. posyła futbolówkę obok prawego słupka. Potem kilka składnych akcji naszej drużyny, ale na posterunku jest bramkarz gości. Niestety po kolejnej niewykorzystanej sytuacji następuje kontratak i po precyzyjnym dośrodkowaniu Łukasz Cichoń głową zdobywa prowadzenie dla przyjezdnych. Stracona bramka poderwała gospodarzy, którzy zaczęli stwarzać kolejne bramkowe sytuacje. W 34 min uderzenie Daniela Olechnowicza odbija bramkarz gości, ale przy poprawce Arka Kornafla jest już bezradny. Mecz się staje się coraz bardziej zacięty. W końcowych minutach pierwszej połowy uderzenie Marcina Jaszczyka zmierzające pod poprzeczkę paruje bramkarz.

Po przerwie pierwsi ruszają gospodarze. Rzut rożny – jedno z wielu w tym meczu, idealne dośrodkowanie Tomka Olewicza zamienia na bramkę uderzeniem głową Daniel Olechnowicz. Gospodarze dalej w natarciu i po zaledwie 7 minutach kolejna wrzutka na pole karne gości i w zamieszaniu najprzytomniej odnajduje się Arek Kornafel kierując piłkę do siatki gości. Przewaga dwóch goli trochę podcięła skrzydła ekipie z Dziewkowic, których ataki nie były już tak groźne i kończyły się zazwyczaj na naszych defensorach. Wynik spotkania ustala w 70 minucie Marcin Jaszczyk, po strzale którego piłka zdaniem arbitra przekroczyła całym obwodem linie bramkową. Niestety mecz niepotrzebnie zaostrza się, zawodnicy zaczynają więcej komentować niż grać, czego efektem 4 żółte kartki pomiędzy 75, a 79 minutą spotkania. W sumie w 90 minutach zawodnicy obejrzeli ich osiem, solidarnie po cztery. Gospodarze mieli jeszcze okazję z rzutu karnego na podwyższenie wygranej, ale w pojedynku bramkarzy lepszy okazał się golkiper gości broniąc strzał Łukasza Czecha. Mecz miał dwa oblicza, w pierwszej odsłonie lepsze wrażenie robili goście, ale w drugiej zawodnicy naszej drużyny zdecydowanie dominowali na placu gry dokumentując swoją wyższość zdobyciem trzech bramek. Po meczu kibice gości z niedowierzaniem przyjmowali taki rezultat, komentując - „rok temu odnieśliśmy tu wysokie zwycięstwo, a dziś porażka i tylko dwóch graczy z pierwszej drużyny”. Te lokalne derby były tylko rozgrzewką kibiców, dla których te prawdziwe Gran Derbi rozpoczynały się transmisją z Camp Nou za kilka godzin.

Strzelce Op. 28 październik 2018

PROTOKÓŁ

z meczu klasy „B”, grupa 6

PIAST II ORZEŁ STRZELCE OPOLSKIE - LKS RZEMIOSŁO DZIEWKOWICE 4:1 (1:1)

0:1 24 min Łukasz Cichoń

1:1 47 min Arkadiusz Kornafel

2:1 40 min Daniel Olechnowicz

3:1 45 min Arkadiusz Kornafel

4:1 70 min Marcin Jaszczyk

Sędzia: Wojciech Oszczęda

Trener: Sławomir Sokołowski

Widzów ok. 90

Skład Piast II -Orzeł: Łukasz Czech - Michał Kunce, Patryk Zgraja, Adam Sosnowski, Tomasz Olewicz - ,Aleksander Wyżgoł, Arkadiusz Kornafel, Marcin Jaszczyk - Daniel Olechnowicz (Mateusz Wyspiański), Rafał Ludwig.

Rezerwowi, którzy nie weszli na boisko: Damian Czempiel, Mirosław Jarosz, Marek Schnura

Żółte kartki: Piast II Orzeł 4

LKS Rzemiosło Dziewkowice 4