Ucinamy liderowi punkty

Gdyby przed meczem ktoś dawałby nam remis, bralibyśmy go w ciemno, zresztą tak w wywiadzie dla NTO powiedział nasz trener - Maciej Kułak. Po meczu został jednak niedosyt, bo z Głubczyc powinniśmy wywieźć trzy punkty.

Już w pierwszej minucie spotkania zakotłowało się pod bramką Piasta, jednak dobrze dysponowani tego dnia obrońcy mieli się na baczności i nie pozwolili gospodarzom na otwarcie wyniku. W czwartej minucie meczu za faul zostaje napomniany żółtą kartką nasz "Piter" a chwilę później sam zostaje brutalnie sfaulowany i w wyniku kontuzji Munyaradzi opuszcza boisko. W jego miejsce na murawie pojwia się Patryk Sowiński. Cała pierwsza połowa to wymiana strzałów na obie bramki, swoje okazje strzeleckie mieli Gordzielik, Gwaze i Glinka jednak "zaczarowana" futbolówka albo mija minimalnie bramkę albo trafia w poprzeczkę. Mogło być 2 albo 3-0 dla nas. Gospodarze także chcieli udowodnić, że liderują zasłużenie, jednak Kleemann wyciągał ze swojej jaskini wszystko sobie tylko znamym sposobem. Do szatni schodzimy z bezbramkowym remisem, nawet lekko przeważając nad Polonią.

W drugiej połowie gospodarze zaczęli atakować i to oni mieli dwie stytuacje strzeleckie, Piast nie osiadł jednak na laurach i grał swoje. Pawlus minimalnie strzela nad poprzeczką a  w 65 minucie meczu ku uciesze garstki strzeleckich kibiców i ogromnemu niezadowoleni głubczyckiej publiczności Dennis Gordzielik po podaniu Patryka Sowińskiego zobywa bramkę dla Piasta! Takiej radości w szeregach strzelczan nie widzieliśmy już dawno. Pomino dobrej gry i boiskowej przewagi nie udaje nam się dowieźć zwycięstwa do końca. W 88 miucie w zamieszaniu w polu karnym ręką zagrywa Mateusz Weiss i sędzia wskazuje na "wapno", które na bramkę zamienia Piotr Jamuła. 1-1.  Mecz kończy się niestety podziałem punktów. Było to najlepsze spotkanie tej rundy jakie zagrali nasi zawodnicy, dostając pochwały nawet od głubczyckich kibiców, a to co "wymiatał" Smalec to było już mistrzostwo :)

Protokół z meczu BS IV Ligi Opolskiej

Polonia Głubczyce - Piast Strzelce Opolskie 1-1 (0-0)

65'  0-1 Dennis Gordzielik

88' 1-1  Piotr Jamuła  (karny)

Żółte kartki: Forma - Gordzielik, Munyaradzi, Weiss

Sędziował: Przemysław Dudek

Widzów: 150

Piast: Kleemann - Cembolista, Jys, Kozołup, Munyradzi (16. Sowiński) - Glinka, Kobylnik, Dada (90. Olechnowicz), Pawlus (77. Weiss) - Gwaze, Gordzielik.

Polonia: Charęza - Kopek, Forma, Broniewicz, Lenartowicz (31. Toporowski) - Felippe, Fedorowicz, Łukowski (61. Śnieżek), Jamuła - Grek, Bawoł

/Foto: Grażyna Glapiak/