Weekend młodzieży i naszych Pań

Znów dużo się działo na trawiastych boiskach z udziałem młodzieżowych drużyn Piasta. Ale zacznijmy od początku... W środę do Gogolina udali się juniorzy młodsi i pokonali 6-2 swoich rówieśników. W piątkowe popołudnie trampkarze OLT podejmowali u siebie Odrę II Opole i musieli uznać jej wyższość przegrywając 1-4, juniorki młodsze  z kolei podejmowały sąsiadki zza miedzy Plon Błotnica Strzelecka i zdobyły pierwsze punty w lidze zwyciężając 4-0. II liga trampkarzy w sobotnie przedpołudnie do Źlinic i uległa tamtejszemu Orłowi 3-6 tym samym kończąc ligowe zmagania w tej rundzie. W niedzielny zimny poranek na własnym stadionie stawili się nasi juniorzy, niestety drużyna gości - Orzeł Źlinice przyjechała tylko w ósemkę i nie podjęła walki oddając mecz walkowerem. Natomiast nasze Panie grające w III Lidze Kobiet udały się do Biedrzychowic, gdzie uległy liderkom 0-4. W poniedziałkowe popołudnie na murawę wybiegli młodzicy, Piast I udał się do Szczedrzyka i rozgromił rówieśników, aż 18-0, a Piast II pokonał u siebie 2-0 Piomar Tarnów-Przywory. A przed nami kolejny piłkarski weekend, zapraszamy na stadiony i do kibicowania drużynom Piasta.

PROTOKÓŁ z meczu I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych

MKS Gogolin - Piast Strzelce Opolskie 2 – 6 (1 – 2)

9’ 0 – 1 Rafał Klubikowski

17’ 1 – 1 Tomasz Nowak

25’ 1 – 2 Dawid Buczek

581 – 3 Szymon Gajda (samobójcza)

1 – 4 61’ Michał Zimon

2 – 4 66’ Szymon Weinert

2 – 5 72’ Szymon Gajda (samobójcza)

2 – 6 80’ Michał Zimon

Żółte kartki: Majewski Arkadiusz

Sędzia: Denis Madej

Trener: Mateusz Wojs

SKŁAD PIASTA: Bartosz Weremko - Piotr Mehlich (41’ Arkadiusz Majewski), Tomasz Waloszek, Ciasto Jan (65’ Stróżyk Arkadiusz), Rafał Klubikowski, Tobiasz Burzan, Kamil Nawrot (67’Paweł Wiśnia), Kamil Szulc (72’ Szymon Chrupcała), Dawid Buczek, Michał Zimon, Patryk Kałka

PROTOKÓŁ z meczu opolskiej ligi trampkarzy

Piast Strzelce Opolskie – OKS „Odra II” Opole 1 – 4 (1 – 3)

0 – 1 5’ Jakub Jelito

0 – 2 12’ Wiktor Andruszko

0 – 3 18’ Kacper Buniak

1 – 3 29’ Kacper Kotzawander

1 – 4 47’ Wiktor Andruszko

Trener: Artur Kukuczka

SKŁAD PIASTA: Błażej Gawrysiak  - Marcin Górecki, Kacper Kotzwander, Łukasz Wegner, Michał Kałka, Marcel Kozioł, Paweł Wiśnia, Dawid Pudelko, Mateusz Wolany, Adam Sosnowicz, Jan Dąbkowski

Na zmiany wchodzili: Kacper Friedrich, Kewin Maseli, Mateusz Kurzeja, Hubert Grzesiński, Szymon Chrupcała, Jakub Sowiński

PROTOKÓŁ z opolskiej ligi juniorek młodszych

Piast Strzelce Opolskie – Plon Błotnica Strzelecka 4 – 0 (3 – 0)

13’ 1 – 0 Nicole Dyngus

30’ 2 – 0 Nadja Kalisz

37’ 3 – 0 Wiktoria Wnuk

54’ 4 – 0 Nicole Dyngus

SKŁAD PIASTA: Dominika Drucks - Wiktoria Wnuk, Jagoda Słotwińska, Marlena Gregor, Natalia Gołębiewska, Aleksandra Łabuda, Nadja Kalisz, Nicole Dyngus, Jagoda Słotwińska Nicole Hupa, Justyna Piękoś

Trenerzy: Adrian Matuszczyk – Patryk Sowiński

PROTOKÓŁ z meczu II ligi wojewódzkiej trampkarzy

ULKS „Orzeł” Źlinice - Piast II Strzelce Opolskie 6 – 2 (3 – 0)

181 – 0 Paweł Panusz

22’ 2 – 0 Aleksander Gajda

26’ 3 – 0 Aleksander Pudełko

44’ 3 – 1 Mateusz Wolany

45’ 4 – 1 Igor Halupczok

50’ 5 – 1 Oskar Gajda

63’ 5 – 2 Kacper Friedrich

60’ 6 – 2 Kamil Przywara

Trener: Wojciech Straszewski

SKŁAD PIASTA: Michał Olechnowicz - Paweł Mateja, Oskar Glapiak, Rafał Studziński, Mateusz Kurzeja, Jakub Sowiński, Mateusz Wolany, Łukasz Wegner, Kacper Friedrich, Adam Sosnowicz, Paweł Wiśnia

Na zmiany wchodzili: Hubert Grzesiński, Patryk Machura, Michał Kałka, Marcin Górecki, Marcin Kozioł, Kacper Kotzwander, Maksymilian Koteluk

PROTOKÓŁ z meczu I ligi wojewódzkiej juniorów

Piast Strzelce Opolskie – Orzeł Źlinice 3 – 0 vo

goście nie przybyli na mecz

Żółte kartki: brak

Sędzia: Damian Buszka

Trener: Tomasz Miklasz

WIdzów:: 0

SKŁAD PIASTA: Bartosz Weremko - Gabriel Gwózdek, Dominik Nowak, Tobiasz Burzan, Rafał Klubikowski, Jakub Dudek, Michał Zimon, Jakub Marek , Kamil Nawrot, Patryk Kałka, Kevin Kawa

Rezerwa: Arkadiusz Majewski

PROTOKÓŁ z meczu III ligi kobiet

Rolnik II Biedrzychowice - Piast Strzelce Opolskie 4 – 0 (2 – 0)

181 – 0 Aleksandra Sobkowicz

22’ 2 – 0 Nicola Konefał

40’ 3 – 0 Nicola Konefał

64’ 4 – 0 Maja Rut

Żółte kartki: brak

Trener: Adrian Matuszczyk

Widzów: 30

SKŁAD PIASTA: Dominika Drucks - Sandra Stroba, Natalia Gołębiewska, Natalia Ochwat, Wiktoria Wnuk, Magdalena Stach, Oliwia Strutyńska, Marlena Gregor (60’ Maja Żyłka), Michalina Słotwińska, Aleksandra Łabuda, Jagoda Słotwińska (68’Paulina Celes)

PROTOKÓŁ ligi młodzików

KS Szczedrzyk - „Piast I” Strzelce Opolskie 0 – 18 (0 – 7)

0 – 1 9’ Maksymilian Koteluk

0 – 2 15’ Radosław Starczewski

0 – 3 17’ Radosław Starczewski

0 – 4 23’ Dawid Pastuch

0 – 5 25’ Jakub Mikołajczyk

0 – 6 27’ Patryk Machura

0 – 7 30’ Patryk Machura

0 – 8 31’ Dawid Pastuch

0 – 9 32’ Radosław Starczewski

0 – 10 38’ Jakub Habior

0 – 11 39’ Jakub Mikołajczyk

0 – 12 41’ Patryk Machura

0 – 13 47’ Maksymilian Koteluk

0 – 14 53’ Dawid Pastuch

0 – 15 57’ Kacper Mostowski

0 – 16 58’ Patryk Machura

0 – 17 59’ Jakub Mikołajczyk

0 – 18 60’ Patryk Machura

SKŁAD PIASTA I: Michał Olechnowicz - Maksymilian Koteluk, Patryk Machura, Krzysztof Opiołko, Radosław Starczewski, Jakub Habior, Kacper Skorupa, Jakub Mikołajczyk, Kacper Mostowski

Na zmiany wchodzili: Dawid Pastuch, Wojciech Mehlich

Trener: Andrzej Buczny

PROTOKÓŁ ligi młodzików

„Piast II” Strzelce Opolskie – Piomar Tarnów Przywory 2 – 0 (0 – 0)

1 – 0 35’ Jakub Stajno

2 – 0 60’ Daniel Stroba

SKŁAD PIASTA II: Wiktor Wiora - Bartosz Makowski, Wojciech Gałas, Daniel Stroba, Kacper Kucharski, Angelo Piękoś, Jan Jelonek, Bartosz Kornafel, Tomasz Osadczuk

Na zmiany wchodzili: Becella Bartosz, Bartłomiej Świętoń, Patryk Simon Jakub Stajno, Kamil Zdobylak, Wiktor Klimek

Trener: Andrzej Buczny