Wracamy z Olesna z trzema punktami

W sobotnie zimne popołudnie Piast w ramach 11 kolejki IV BS Ligi Opolskiej udał się do Olesna. Gospodarze rozpoczęli spotkanie bardzo pewnie i przez pierwsze dziesięć minut atakowali bezlitosnie bramkę strzelczan. Na całe szczęście nic z tych ataków nie wynikło i gra się uspokoiła. Goście obudzili się na dobre i przejęli inicjatywę, ale gra toczyła się głównie w środku pola. Do przerwy wynik pozostał bezbramkowy.

W drugą połowę Piast wszedł o wiele lepiej, swoją szansę na otwarcie wyniku meczu miał lewonożny Beniamin Glinka, lecz nie potrafił wykończyć akcji sam na sam prawą nogą. Za kilka minut jednak zwieńczył dzieło po pięknym podaniu Andre Gwaze a "Benemu" zostało jedynie włożyć nogę. Prowadzimy 1-0. Kolejne bramki powinny być kwestią czasu, ale albo bramkarz Olesna staje na wysokości zadania, albo pudłujemy i marnujemy okazje na podwyższenie wyniku. Warty odnotowania jest debiut Jakuba Dudka w IV lidze w 75 minucie, który zaprezentował się bardzo dobrze i gdyby nie zmarnowana "setka" Dennisa zaliczyłby asystę. Końcówka meczu to seria rzutów rożnych gospodarzy, nie zmienia to jednak wyniku i dowodzimy jednobramkową przewagę do końca.

PROTOKÓŁ z meczu IV ligi Bank Spółdzielczy Leśnica

OKS Olesno - Piast Strzelce Opolskie 0 – 1 (0 – 0)

57’ 0 – 1 Beniamin Glinka

Żółte kartki: Dawid Cembolista

Sędzia główny: Szymon Łężny

Trener: Maciej Kułak

Widzów: 100

SKŁAD PIASTA: Grzegorz Kleemann - Michał Wastag Munyaradzi Chiunye, Jakub Kozołup, Dawid Cembolista, Tomasz Olewicz (85’ Andrzej Jureczko), Andre Gwadze, Damian Dada, Beniamin Glinka (75’ Jakub Dudek), Szymon Kobylnik, Dennis Gordzielik

Nie grali: Łukasz Łazarek, Mateusz Weiss Daniel Olechnowicz

Poza kadrą meczową: Mateusz Dłutowski, Michał Karwat, Piotr Strzelecki, Kacper Pawlus, Marcin Jys, Patryk Sowiński

/Foto: Grażyna Glapiak/