Stracone punkty w Krasiejowie

Drużyna seniorów Piasta w sobotę w ramach 22 kolejki IV ligi opolskiej, udała się na mecz do Krasiejowa. Zespół gospodarzy zdobył dotychczas tylko 6 punktów i zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli po wycofaniu się LZS Kup. Wydawać by się mogło, że Piast spokojnie wypunktuje przeciwnika i zgarnie łatwe 3 punkty. Niestety, tak jak w rundzie jesiennej gra naszych chłopaków na wyjeździe pozostawia wiele do życzenia. Mecz mógł wspaniale ułożyć się dla podopiecznych trenera Kułaka, bo już w drugiej minucie po dośrodkowaniu Weissa w doskonałej sytuacji znalazł się Gordzielik, ale choć dobrze przyjął piłkę, przez nikogo nie atakowany uderzył bardzo mocno i też bardzo niecelnie. Sytuacja ta szybko zemściła się. Gospodarze wyszli z szybką kontrą, piłkę otrzymał napastnik i w niegroźnej sytuacji został sfaulowany w polu karnym. Kapitan KS-u wykorzystał jedenastkę i mieliśmy 1:0. Piast musiał ruszyć do ataków. Grający twardo i konsekwentnie piłkarze z Krasiejowa nie pozwalali jednak naszym się rozkręcić, a sami wyprowadzali kontry i stwarzali zagrożenie po stałych fragmentach gry. W pierwszej połowie niezłe sytuacje ze strony Piasta mieli Strzelecki, Karabin i Chojnowski.

Na drugą połowę Strzelczanie wyszli z jedną zmianą - w miejsce Strzeleckiego wszedł inny młodzieżowiec Capiga. Piast cały czas próbował odrobić straty. Długo się to nie udawało, ale w końcu po dośrodkowaniu Sowińskiego bramkę głową zdobywa Gordzielik. Piast mógł pójść za ciosem, bo za chwilę po bardzo dobrym podaniu Kobylnika, oko w oko z bramkarzem stanął Karabin. Niestety przegrał ten pojedynek. W końcówce meczu raz jeszcze zaatakowali gospodarze, i udało im się stworzyć sytuację, w której jeden z zawodników mocno uderzył przy słupku. Wspaniałą paradą popisał się jednak Olechnowicz i uratował nas przed stratą drugiej bramki. Mecz zakończył się remisem 1:1.

W kolejnym meczu będziemy podejmować drużynę lidera z Głuszyny. Zapraszamy!

PROTOKÓŁ z meczu IV Ligi Opolskiej Bank Spółdzielczy w Leśnicy

KS Krasiejów - Piast Strzelce Opolskie 1 – 1 (1 – 0)

6’ 1 – 0 Przemysław Konik

55’ 1 – 1 Dennis Gordzielik