III Liga Kobiet

W drugiej kolejce rundy wiosennej III Ligi Kobiet drużyna SKS Piast udała się na spotkanie do Brzegu z miejscową Szkolną Akademią Piłkarską. Aktualny wicelider kobiecych rozgrywek był zdecydowanym faworytem rozgrywanego przy słonecznej pogodzie na sztucznym boisku kompleksu sportowego w Brzegu meczu. Nasze Panie pokazały jednak, iż w wielu fragmentach spotkania potrafią nawiązać równorzędną rywalizację ze znacznie bardziej doświadczonym i ogranym już na boiskach trzecioligowych zespołem. Wynik 0-5 niewątpliwie jest wynikiem zasłużonym, jednak w opinii obserwatorów kilku bramek można było uniknąć przy bardziej zdecydowanej reakcji na wydarzenia boiskowe. Wszystkie zawodniczki pokazały, iż przy pełnej koncentracji i realizacji założonych działań taktycznych dystans pomiędzy najlepszymi na terenie Opolszczyzny a naszym zespołem systematycznie się zmniejsza. Cieszy stale duża frekwencja na zajęciach treningowych, czekamy na powrót kontuzjowanych zawodniczek, a już kolejna okazja do sportowej rywalizacji czeka nas w najbliższą niedzielę. Podejmujemy wówczas o godzinie 15.00 zespół MKS-u Pogoni Prudnik.

PROTOKÓŁ z meczu III Ligi Kobiet

UKS SAP Brzeg – Piast Strzelce Opolskie 5 – 0 (2 – 0)

1 – 0  21’  Alicja Czarnecka

2 – 0  32’  Patrycja Pielka