Sparing Nr 3

Na trzeci mecz kontrolny przed zbliżającym się sezonem czwartoligowym (rozpoczęcie rozgrywek BS w Leśnicy 4 ligi nastąpi 11 sierpnia) seniorzy naszego Klubu udali się do Kluczborka, aby rozegrać test mecz  ze spadkowiczem z drugiej ligi miejscowym MKS-em. Trenerzy obydwóch drużyn mieli kolejną sposobność na sprawdzenie testowanych zawodników oraz utrwalanie warintów gry nad którymi w sezonie przygotowawczym każda z drużyn pracuje na zajęciach treningowych. W naszej drużynie po raz kolejny zaprezentowali się zawodnicy, którzy swoją przyszłość chcieliby związać z drużyną Piasta. W zastępstwie przebywającego na obozie sportowym trenera Macieja Kułaka   do Kluczborka udał się trener Tomasz Miklasz, który zabrał z drużyną sześciu kolejnych piłkarzy. Niedaleka przyszłość pokaże czy swoją grą przekonali sztab trenerski do wystepów w barwach  naszego Klubu. Nasza drużyna uległa faworytowi rywalizacji 0 do 3. W opinii obserwatorów mecz długimi fragmentami, zwłaszcza w pierwszej polowie byl wyrównany, przewaga w jakości gry uwidoczniła się w drugiej jego części, czego efektem byl wynik finalny. Z cała pewnością zaliczyć należy wyjazd do Kluczborka jako kolejna lekcja, z której niewątpliwie trener Kułak wyciagnie odpowiednie, pożyteczne wnioski. Na ich realizację możemy poczekać do nastepnego sparingu zaplanowanego na dzień 28 lipca, kiedy to Piast zmierzy się z Małapanwią Ozimek. Mecz rozegrany zostanie w Ozimku o godzinie. 11.00.

Sparing nr 3 (IV liga)

21.07.2018r. godz.12,00 Kluczbork

MKS Kluczbork - Piast Strzelce Opolskie 3 – 0 (2 – 0)

18’ 1 – 0 Jacek Jarnot

31’ 2 – 0 Sławomir Jaworski

64’ 3 – 0 Szymon Węglarz

Skład Piasta: Kleeman Grzegorz - Dawid Cembolista, Jakub Kozołup, Marcin Jys, Tomasz Olewicz, Lee, Damian Dada, Andre Gwaze, Piotr Strzelecki, Pawlus Kacper, Cisse

Na zmiany wchodzili: Andrzej Jureczko, Tomasz Olewicz, Szymon Kobylnik, Karwot Michał, Glinka Beniamin, Mateusz Weiss, Oleksandr Chukhno, Piter

Nieobecni: Dennis Gordzielik, Daniel Olechnowicz, Michał Wastag, Patryk Sowiński, Łukasz Łazarek

Ubyli: Grzegorz Chojnowski – przeszedł do LZS Stary Ujazd, Michał Sczodrok, Przemysław Karabin, Damian Krawczyk, Maciej Capiga szukają klubu

Trener: Tomasz Miklasz

Następny mecz kontrolny w sobotę 28.07 w Ozimku.

Foto główne: Jacek Nałęcz /mkskluczbork.pl