Dziewczęca Akademia Piłki Nożnej PIAST rozpoczyna działalność

Wobec stale rosnącego zainteresowania uczestnictwem w zajęciach treningu piłkarskiego oraz świadomą potrzebą konieczności kształtowania umiejętności piłkarskich od najmłodszych lat Zarząd Klubu Piast Strzelce Opolskie podjął czynności zmierzające do powstania i uruchomienia działalności Dziewczęcej Akademii Piłki Nożnej (DAPN). Powstająca Dziewczęca Akademia, jako pierwsza w województwie Opolskim, reprezentować będzie nasz Klub w rozgrywkach wojewódzkich młodziczek i orliczek prowadzonych przez Opolski Związek Piłki Nożnej. Nie mamy wątpliwości, iż obrany kierunek rozwoju sekcji dziewczęcej w naszym Klubie stanie się poważnym krokiem do umocnienia jego roli w rozgrywkach piłkarskich naszego regionu. Dotychczasowe doświadczenia rozwoju piłki nożnej dziewczęco-kobiecej w Klubie Piast jednoznacznie pokazują, iż wyłączną metodą stałego podnoszenia jakości gry i umiejętności piłkarskich jest systematyczna praca od najwcześniejszego wieku, stawiamy tym samym bardzo mocny akcent na szkolenie piłkarskie na które bardzo serdecznie zapraszamy. Akademia zaprasza zwłaszcza, ale nie wyłącznie, dziewczęta: rocznik 2006-2007 (młodziczki), rocznik 2008-2009 (orliczki), rocznik 2010 i młodsze (żaczki). Pierwsze zajęcia Akademii odbędą się w dniu 28 sierpnia o godzinie 16.30 na stadionie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Strzelcach Opolskich. Szczegółowych informacji uzyskać można od Trenerów Akademii: Adrian Matuszczyk 609599045, Patryk Sowiński 667122034.

Bardzo serdecznie zapraszamy.