Porażka za sześć punktów.

Mecz o podwójnym znaczeniu dla obydwu drużyn rozpoczął się dość zachowawczo, sporo niedokładnych podań, grano piłką głównie w środkowej części boiska. Pierwsza dobra sytuacja dla gości w 15 minucie , po dokładnym dograniu z rzutu rożnego bramkarza próbował zaskoczyć Rafał Ludwig. Potem tzw. „setki” nie zamienili na bramki Patryk Zgraja i Arkadiusz Kornafel. Gospodarze tylko w tym okresie raz stworzyli sobie doskonałą okazję strzelecką. Goście jeszcze kilkukrotnie próbowali zaskoczyć bramkarza gości Jana Glinkę, ale piłka po ich strzałach nie znalazła drogi do siatki. Pierwsza połowa ze wskazaniem dla przyjezdnych, ale wynik bezbramkowy. Druga odsłona rozpoczęła się od znakomitego strzału spoza pola karnego Tomka Olewicza, ale piłka uderzyła w poprzeczkę i wyszła w pole gry. W 57 minucie nasi zawodnicy dopuścili do strzeleckiej pozycji zawodnika Stali Kacpra Cieślę i ten mocnym uderzeniem przy prawym słupku dał prowadzenie gospodarzom, którzy od tego momentu byli drużyna groźniejszą stwarzając optyczną przewagę. Efektem takiej gry była druga bramka w 78 min, bo błędzie naszego zawodnika futbolówkę w siatce lokuje ”świeżo” przebywający na murawie Łukasz Sworeń . To podziałało dopingująco na gości, którzy ruszyli do zdecydowanych ataków i już po 3 minutach w zamieszaniu podbramkowym Rafał Ludwig zdobywa bramkę kontaktową. Niestety pomimo dalszej przewagi nasz zespół nie zdołał wyrównać i doznał porażki. W meczu wyróżnili się: Tomek Olewicz i Rafał Ludwig. Niepocieszeni strzeleccy kibice szukali przyczyny przegranej brakiem wsparcia zawodników z pierwszej drużyny (tylko jeden zawodnik). Mecz pokazał aktualne możliwości naszego drugiego zespołu, a przede wszystkim brak skuteczności w wypracowanych sytuacjach. Pomimo dużego zaangażowania zawodników, w takim zestawieniu będzie niezwykle trudno wywalczyć awans, bo został już tylko punkcik przewagi nad Stalą, ale dopóki piłka w grze…..

PROTOKÓŁ

z meczu klasy „B”, grupa 6

STAL ZAWADZKIE - PIAST II ORZEŁ STRZELCE OPOLSKIE 2:1 (0:0)

1:0 57 min Kacper Cieśla

2:0 78 min Łukasz Sierant

2:1 81 min Rafał Ludwig

Sędzia: Dariusz Glik

Trener: Sławomir Sokołowski

Kierownik drużyny: Stanisław Gornat

Widzów ok. 140

Skład Piast-Orzeł:

Łukasz Czech, Dawid Wastag, Adam Sosnowski, Tomasz Olewicz, Michał Kunce, Arkadiusz Pastuch, Romuald Jarosz(Mirosław Jarosz), Aleksander Wyżgoł, Arkadiusz Kornafel(Kacper Konieczko), Rafał Ludwig , Patryk Zgraja(Patryk Rękawek).

Nie weszli na boisko: Michał Rurynkiewicz, Damian Czempiel, Mateusz Wyspiański

Żółte kartki: