Mini turniej dziewczynek

Po raz pierwszy w historii działalności SKS Piast Strzelce Opolskie klub był organizatorem halowego turnieju piłkarskiego dla dziewcząt w kategorii młodziczek. Prężnie rozwijająca się sekcja piłkarstwa dziewczęcego w naszym klubie, która swoją działalność rozpoczęła od września br, doczekała się pierwszej rywalizacji sportowej. Na mini turniej halowy zaproszona została drużyna Klubu Sportowego Unia Opole, której zawodniczki rywalizują w organizowanej przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej III lidze kobiet. Unia Opole wystąpiła w Strzelcach dwoma drużynami, nasza drużyna wystawiła również dwa zespoły. Wynik w zorganizowanej rywalizacji piłkarskiej miał drugorzędne znaczenie. Istotne było przede wszystkim poznanie przez dziewczęta istoty rywalizacji sportowej, przełamanie pierwszych stresów i nerwów z tym związanych oraz uświadomienie sobie sprawy z ilości pracy i wysiłku, które trzeba włożyć, aby w przyszłości, mamy nadzieję, że niedalekiej, na równi rywalizować z drużynami, które posiadają znacznie większe doświadczenie i umiejętności niż my. Nasze zawodniczki na tle bardziej zgranej drużyny pokazały, że systematyczna praca i zaangażowanie może w przyszłości sprawić, iż będziemy cieszyć się wspólnie z osiąganych w piłkarstwie dziewczęcym sukcesów. Nie brakowało zaangażowania, woli walki i determinacji, dużo było fragmentów dobrej, momentami składnej gry. Nie zabrakło również łez i drobnych urazów, które w piłce nożnej są rzeczą nieuniknioną. Brawo dziewczęta. Oby tylko nie zabrakło wytrwałości i systematyczności.

Skład SKS Piast I Strzelce Opolskie: Druks Dominika, Słotwińska Jagoda, Tomczyk Paulina, Celes Paulina (c), Serej Dominika, Łucyk Martyna, Piękoś Justyna, Suchta Joanna

Skład SKS Piast II Strzelce Opolskie: Hupa Nicola (c), Dyngus Nicola, Salamądry Katarzyna, Dąbrowska Natalia, Kusz Zuzanna, Niciejewska Wiktoria, Karczewska Michalina, Katerla Jessika, Walkowska Maja

Trener: Adrian Matuszczyk

/Foto: Zbigniew Słotwiński/