Mamy wicelidera!

Praktycznie każda kolejka przynosi niespodzianki i tak też było w 10 kolejce, gdzie o dużą niespodziankę postarał się zespół z Racławiczek, pokonując w Źlinicach zespół gospodarzy.

W meczu PIASTA z RACŁAWIĄ nie było niespodzianki i gospodarze zwyciężyli dość pewnie, choć pierwsza połowa nie zachwyciła licznej grupy kibiców. Goście ustawieni byli bardzo defensywnie i Piast nie mógł zdobyć bramki.

Natomiast druga połowa rozpoczęła się bardzo obiecująco, bo już w 47’ środkowy obrońca Damian Krawczyk obsłużony zostaje idealnym podaniem z rzutu wolnego przez weterana boisk piłkarskich Grzegorza Chojnowskiego i pewnym uderzeniem głową otwiera wynik spotkania. Później było kilka dobrych sytuacji bramkowych stworzonych przez nasz zespół, ale dopiero w 72’ i 73’ Przemysław Korchut dostaje idealne podanie na 16 metr przed bramką Kani i ładnymi uderzeniami zdobywa swą 9 i 10 bramkę w sezonie. Goście próbowali zagrozić bramce Łazarka, ale w tym dniu niewiele mogli zdziałać.

Kolejny dość istotny mecz Piasta w najbliższą sobotę z Walcami na wyjeździe, pierwszy gwizdek sędziego o godz. 14.00.

Protokół z meczu klasy okręgowej, gr. II

Piast Strzelce Opolskie – Racławia Racławice Śląskie 3 – 0 (0 – 0)

1 - 0 47 min. Damian Krawczyk
2 - 0 72 min. Przemysław Korchut