Lepiej dwóch rannych niż jeden zabity - remis w Walcach

Mecze w Walcach dla Piasta zawsze były trudne. Z reguły to Piast zawsze zdobywał pierwszy bramkę i tak było tym razem. Będący w bardzo dobrej formie strzeleckiej Przemysław Korchut w 33’ wyprowadza swój zespół na prowadzenie. Kiedy wydawało się, że utrzymamy ten wynik do przerwy, gospodarze stwarzają kolejną sytuację pod naszą bramką i tym razem „Nasz” obrońca pakuje piłkę do bramki Łazarka.

W drugiej połowie jeden i drugi zespól stwarzał sytuacje bramkowe, ale to w 69’ Denis Kipka zdobywa bramkę dla Walc, przy dość biernej postawie środkowego obrońcy. Bramka ta podziałała mobilizująco na zespół Piasta i 82’ Przemek Korchut zdobywa wyrównującą bramkę. Od tego momentu trawa oblężenie bramki zespołu gospodarzy, ale bez skutku. Spotkanie kończy się rezultatem 2 do 2.

Protokół z meczu klasy okręgowej, gr. II

LZS Walce - Piast Strzelce Opolskie 2 – 2 (1 – 1)

0 - 1 33 min. Przemysław Korchut

1 - 1 43 min. Maciej Capiga (samobójcza)