Dzikamai Andre Gwaze w Piaście!

Nadszedł czas, aby zaprezentować tzw. bombę transferową tego okienka transferowego w 4 lidze opolskiej.

Na zasadzie półrocznego wypożyczenia z opcją jego przedłużenia trafił do naszej drużyny urodzony 22 kwietnia 1989 r. w Harare(Zimbabwe) Dzikamai Andre Gwaze. 28-letni Gwaze ( 179 cm , 71 kg ) na polskich boiskach występuje od 2009 roku. Pierwszym poważnym klubem tego zawodnika była szczecińska Pogoń w której wystąpił 5 razy w sezonie 2010/11 w I lidze. W latach 2012-2013 występował w LZS-ie Piotrówka, gdzie w ówczesnej 3 lidze w 28 spotkaniach zdobył aż 14 bramek.Dobra gra na 3 ligowych boiskach poskutkowała odejściem Andre zimą 2013/2014 do Górnika Zabrze, gdzie miał być następcą odchodzącej gwiazdy zespołu, jaką w tamtym czasie niewątpliwie był Prejuce Nakoulma. W barwach zabrzańskiego Górnika zaliczył 23 spotkania w ekstraklasie zdobywając jednego gola. Był to jednak gol szczególny, gdyż zdobyty w Wielkich Derbach Śląska, przeciwko Ruchowi Chorzów. Andre jest zawodnikiem uniwersalnym, lecz jego nominalną pozycją na boisku jest defensywny pomocnik . Na debiut Andre będziemy musieli jeszcze chwilkę poczekać , gdyż nabawił się lekkiego urazu mięśniowego i do treningów z drużyną wróci od przyszłego tygodnia.

Życzymy naszemu doświadczonemu pomocnikowi szybkiego powrotu do zdrowia , by już wkrótce cieszył pięknymi bramkami strzeleckich fanów futbolu.