Trzeba szanować trzy punkty!

W sobotnie popołudnie po trzech latach „Piast” powrócił do IV ligi Bank Spółdzielczy Leśnica a przeciwnikiem była nasza stara dobra znajoma „Sparta” Paczków.

Przed spotkaniem Pan Stanisław Dyja członek Prezydium Opolskiego Związku Piłki Nożnej wręczył drużynie pamiątkowy puchar i komplet strojów za awans do IV ligi z I miejsca w klasie okręgowej, gr. II, życząc w imieniu Prezesa OZPN-u Tomasza Garbowskiego jak i całego Zarządu powodzenia w grze na poziomie IV ligi.

Same spotkanie nie było porywającym widowiskiem.

• 3’ Karabin głową trafia w poprzeczkę
  • 7’ zagranie w trójkącie Wastag-Glinka-Karabin i ten ostatni z 10 metrów nie miał problemu z umieszczeniem futbolówki w bramce przeciwnika
  • 44’ bramkę do szatni mogli zdobyć goście lecz Łukasz Łazarek kapitalnie broni
  • 47’ zmów Łazarek staje na wysokości zadania i wychodzi obronna ręką z sytuacji sam na sam z napastnikiem Paczkowa
  • 90+1’ kontra zespołu z Paczkowa i mogło być 1 -1

Wynik cieszy a już w kolejnym meczu derby powiatu z Unią Kolonowskim (wyjazd), a trener będzie miał do dyspozycji całą kadrę.

PROTOKÓŁ z meczu IV ligi Bank Spółdzielczy w Leśnicy

Piast Strzelce Opolskie – KS Sparta Paczków 1 – 0 (1 – 0)

7’ 1 – 0 Przemysław Karabin

Skład Piasta: Łukasz Łazarek – Michał Wastag, Dawid Cembolista, Damian Krawczyk, Andreas Kaczmarek - Marcin Jys,

Patryk Sowiński, Dennis Gordzielik, Grzegorz Chojnowski - Beniamin Glinka, Przemysław Karabin

Trener: Maciej Kułak

Zmiany:

63’ za Wastaga – Maciej Capiga

72’ za Patryka Sowiński – Piotr Strzelecki

80’ za Marcina Jys – Tomasz Olewicz

84’ za Beniamin Glinka – Mateusz Weiss

Nie grali: Mateusz Kapela, Wojciech Straszewski

Absencja w kadrze: Daniel Olechnowicz, Damian Dada, Andre Gwaze – kartki z poprzedniego sezonu, Przemysław Korchut, Andrzej Jureczko – przebywają na wczasach.