Chiunye Munyaradzi w Piaście!

W letnim okienku transferowym dołączył do nas również Chiunye Munyaradzi (177 cm, 74 kg). Urodzony w Zimbabwe 19.11.1993 roku środkowy obrońca przyszedł do nas z LZS-u Piotrówka. Chiunye rozpoczynał swoją karierę w wieku 15 lat w jednej z lepszych akademii piłkarskich w Zimbabwe – Dt Africa. Reprezentował go już wtedy właściciel klubu Wiesław Grabowski, który jest Polakiem. Po roku zmienił barwy na Friendly Academy, która występowała w najwyższej lidze młodzieżowej w Zimbabwe. Pierwszy raz Pit został zaproszony do Polski w wieku 18 lat, w której spędził 6 miesięcy. Wtedy trudno było mu się zaaklimatyzować, więc postanowił wrócić i przerwać swoją karierę, by skupić się na nauce. W roku 2016 postanowił wznowić swoją karierę, więc wrócił do Polski, aby reprezentować barwy Piotrówki, która występowała wtedy w 4 lidze. Był w niej przez cały okres kluczową postacią i występując na pozycji środkowego obrońcy strzelił w sezonie 2016/2017 2 bramki, a w 2017/2018 w klasie okręgowej 5 bramek.

Liczymy, że Pit równie szybko zaaklimatyzuje się w naszym klubie jak jego kolega z Zimbabwe – Andre Gwaze i zapewni spokój w naszej linii obrony w sezonie 2018/2019. Serdecznie witamy w naszej drużynie!