ZROBILI SWOJE

Przy padającym deszczu i kilkustopniowej temperaturze rozegrali spotkanie 21 kolejki piłkarze naszej „dwójki” z Rozmierzą. Od pierwszych minut gospodarze przystąpili do zdecydowanych ataków co zaowocowało już w 4 minucie bramką niezawodnego Rafała Ludwiga. Po zaledwie 8 minutach Kacper Konieczko przytomnie wykorzystuje zagranie Rafała podwyższając rezultat meczu na 2:0. Taki początek ustawił pojedynek na korzyść miejscowych, którzy od tej pory kontrolowali go. W 30 minucie nasz najskuteczniejszy zawodnik ponownie wpisuje się na listę strzelców kierując głową piłkę do siatki gości. To trochę uśpiło Piasta II Orła i po błędzie obrońcy Joachim Gawlik zdobywa pierwszą bramkę dla Błękitnych, którzy ruszyli za ciosem, ale jak to czasami bywa zostali po kilku minutach skarceni za sprawą Rafała Ludwiga. Po jego mierzonym uderzeniu futbolówka w gąszczu nóg znajduje drogę do bramki drużyny z Rozmierzy i wynik do przerwy 4:1.                                                                                                                                                                                             W drugiej odsłonie boisko musiał opuścić nasz defensor Patryk Zgraja, ale  z kolei drużyna gości kontynuowała mecz w dziesięcioosobowym składzie. Obraz gry nie uległ znacząco zmianie, a nasz zespół zdobywał kolejne gole po strzałach Romualda Jarosza i oczywiście Rafała Ludwiga. Warto odnotować jeszcze nieskuteczne uderzenie z „jedenastki” Daniela Olechnowicza oraz bramkę zdobytą ładnym strzałem z rzutu wolego najlepszego zawodnika Błękitnych Joachima Gawlika. W sumie zasłużone zwycięstwo Piasta II Orła nad niezbyt wymagającym tego dnia przeciwnikiem.

PROTOKÓŁ

z meczu klasy „B”, grupa 6

PIAST II ORZEŁ STRZELCE OPOLSKIE - LKS BŁĘKITNI ROZMIERZ 6:2 (4:1)

1:0 4 min Rafał Ludwig

2:0 12 min Kacper Konieczko

3:0 30 min Rafał Ludwig

3:1 32 min Joachim Gawlik

4:1 40 min Rafał Ludwig

5:1 65 min Romuald Jarosz

6:1 67 min Rafał Ludwig

6:2 72 min Joachim Gawlik

Sędzia: Szymon Mendla

Trener: Jerzy Koteluk

Kierownik drużyny: Stanisław Gornat

Widzów ok. 10

Skład Piast II -Orzeł:

Łukasz Czech – Mirosław Jarosz, Patryk Zgraja (Mateusz Wyspiański), Andrzej Jureczko, Damian Czempiel, Romuald Jarosz, Kacper Konieczko, Aleksander Wyżgoł, Arkadiusz Kornafel, Rafał Ludwig, Daniel Olechnowicz.

Żółte kartki: 28 min Marcel Ploch Rozmierz

59 min Marian Ploch Rozmierz