Złoto rocz. 2008 w Zdzieszowicach!
W niedzielny poranek drużyna rocznika 2008 wybrała się na turniej halowy do Zdzieszowic, którego organizatorem był  tamtejszy Koksownik. Nasi piłkarze zmierzyli się z drużynami z Kędzierzyna-Koźla, Żyrowej oraz z ekipą gospodarzy. Po zaciętej walce Piast uzyskał następujące wyniki:
Victoria Żyrowa - Piast 0 : 3 (Marcin Miklasz, Oliver Kapica, Michał Miklasz)
Piast - Chemik K-K 1 : 0 (Filip Głodowicz)
Piast - F. A. Kędzierzyn-K 3 : 2 (Bartosz Kornafel x 2, Marcin Miklasz)
Piast - Koksownik 3 : 0 (Marcin Miklasz x2, Michał Miklasz)
Z kompletem punktów nasi orlicy zajęli pierwsze miejsce, a ostateczna klasyfikacja wyglądała następująco:
1. PIAST Strzelce Opolskie
2. F A Kędzierzyn-Kożle
3. Victoria Żyrowa
4. Koksownik Zdzieszowice
5. Chemik K-Koźle
Najlepszym zawodnikiem turnieju został zawodnik FA Kędzierzyn-K, bramkarzem golkiper Victorii Żyrowej a najlepszego strzelca turnieju musiał wyłonić dodatkowy konkurs rzutów karnych, ponieważ trzech zawodników strzeliło po 4 bramki. Najlepszym egzekutorem "jedenastek" a tym samym "królem strzelców" został Marcin Miklasz
Piast Strzelce Opolskie wystąpił w następującym składzie:
Piotr Borecki, Maciej Kornafel, Michał Miklasz, Marcin Miklasz, Bartosz Kornafel, Oliver Kapica, Szymon Zając, Filip Głodowicz
Trener: Tomasz Miklasz
Tym turniejem drużyna rocznika 2008 zakończyła sportowy rok 2017. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Trener życzy Wszystkim swoim podopiecznym i rodzicom zdrowia, szczęścia oraz pogody ducha i pod choinką samych superanckich prezentów, a w nadchodzącym Nowym Roku wspaniałych sportowych uniesień, spełnienia marzeń i samych szóstek w szkole.
Wielkie podziękowania dla Panów Marcina Kapicy i Arkadiusza Kornafela za bezpieczny transport zawodników na turniej i dla Pana Tomasza Dymka za pokrycie kosztów wpisowego.
/Foto: Tomasz Miklasz/