ZADECYDOWAŁA DRUGA POŁOWA MECZU

Po zimowej przerwie meczem z LKS Plon Błotnica Strzelecka zainaugurowała rundę wiosenną nasza druga drużyna. I choć przeciwnik z dolnej części tabelki, to po niezbyt udanych meczach sparingowych kibice przybyli na zawody zastanawiali się, w jakiej aktualnie dyspozycji są ich ulubieńcy. Pierwsze minuty to wyrównana gra, jakby badanie przeciwnika. Potem to gospodarze ruszyli do bardziej zdecydowanych ataków. Mnożyły się stwarzane i niestety niewykorzystywane przez naszą drużynę sytuacje. Strzały mijały nieznacznie bramkę lub stawały się łupem szczęśliwie interweniującego bramkarza gości. Do przerwy więc niespodzianka – rezultat bezbramkowy. Po zmianie stron miejscowi grali z wiatrem, co chyba dodało im skrzydeł. Worek z bramkami rozwiązał się w 58 minucie spotkaniu za sprawą idealnie wykonanego rzutu rożnegoprzez Arka Kornafela, po którym piłka wreszcie wylądowała w siatce Plonu. Od tego momentu rosła przewaga faworyta meczu. Przez następne 22 minuty gospodarze jeszcze sześciokrotnie zdobywali bramki w tym jedną z rzutu karnego. Końcowy gwizdek arbitra goście przyjęli z ulgą, bo sił i szczęścia starczyło im na 60 minut. W sumie mecz ten był dobrym przetarciem przed czekającym za tydzień naszą drużynę trudnym spotkaniem w Zawadzkiem z wiceliderem grupy miejscową Stalą. Takie zawody uchodzą za mecze o 6 punktów.

PROTOKÓŁ z meczu klasy „B”, grupa 6

Piast II Orzeł Strzelce Opolskie – Plon Błotnica Strzelecka 7 – 0 (0 – 0)

58’ 1 – 0 Arkadiusz Kornafel

60’ 2 – 0 Rafał Ludwig