Wygrywamy ze Spartą Paczków!

U zawodników Piasta wychodzących na boisko było widać pełną koncentrację meczową. Tradycyjnie w pierwszej połowie gra nie wyglądała źle, ale zabrakło tego co jest najważniejsze czyli bramek.

Druga połowa do momentu straty bramki wyglądała nie najlepiej, dopiero strata bramki i w tym momencie dwie dobre zmiany spowodowały, że Piast zaczął grać bardziej agresywnie i:

• 84’ Beniamin Glinka oddaje niesygnalizowany strzał z dalszej odległości na bramkę przeciwnika, piłka odbija się od jednego słupka, następnie drugiego i wpada do bramki
  • 89’ bramkarz gości kolejny raz „pluję” piłkę przed siebie, ale tym razem Korchut jest tam, gdzie powinien i ustala wynik spotkania.

Protokół z meczu klasy okręgowej, gr. II Piast Strzelce Opolskie – Sparta Paczków 2 – 1 (0 – 0)

0 – 1 75 min. Krzysztof Niziołek

1 – 1 84 min. Beniamin Glinka

2 – 1 89’ Przemysław Korchut

Piast Strzelce Op.: Łukasz Łazarek - Maciej Capiga (88’ Andrzej Jureczko), Marcin Jys, Damian Krawczyk, Kamil Galicki, Marcin Janik (80’ Michał Gembara), Łukasz Glinka (75’ Beniamin Glinka), Grzegorz Chojnowski, Mateusz Weiss (80’ Mateusz Skut) – Przemysław Korchut, Michał Sczodrok

Trener: Artur Kukuczka

Sparta Paczków: Piotr Wandzel – Mateusz Tokarz (69’ Gracjan Bogdanowicz), Daniel Bogdanowicz, Maciej Olszewski, Bartłomiej Olszewski (55’ Piotr Pach) - Łukasz Michaliszyn (64’ Mateusz Szwagra), Zdenek Juris, Jakub Pawełek, Damian Szafarski – Krzysztof Niziołek (82’ Dariusz Kutek), Krzysztof Gucwa

Sędziował: Radosław Narewski