Udana rehabilitacja Piasta

W minioną środę Piast zmierzył się w Kędzierzynie z sąsiadem z tabeli. Mecz dobrze zaczęli zawodnicy Piasta, którzy na boisko wyszli wyraźnie zmotywowani aby zapomnieć o dwóch poprzednich meczach. Szczególne zagrożenie pod bramką Chemika stwarzaliśmy poprzez stałe fragmenty gry. Po jednym z nich piłkę w bramce z najbliższej odległości umieszcza Dennis Gordzielik i w  17 minucie otwiera wynik spotkania. W kolejnym fragmencie meczu Piast zaczął grać nieco głębiej i to zawodnicy gospodarzy przejęli inicjatywę. Zawodnicy Piasta mądrze bronili i nie pozwolili aby Chemik stworzył sobie okazję do zdobycia bramki.

Druga połowa to znowu bardzo dobra gra Piasta, którzy szybko chcieli zdobyć bramkę aby móc grać nieco spokojniej. I tak też się stało w 48 minucie pięknym strzałem w samo okienko strzela Grzegorz Chojnowski. Od tego momentu podopieczni Macieja Kułaka grali już coraz pewniej i spokojniej, niemal wszystko wychodziło tak jak powinno. Bramkę na 0:3 zdobywa Gordzielik. Kolejne minuty to wciąż ataki Piasta, po jednej z akcji pewnym strzałem wynik podwyższa Piotr Strzelecki, ustalając zarazem wynik spotkania na 0:4. W ostatnich minutach nieodpowiedzialnie zachowuje się chwilę wcześniej wprowadzony Przemysław Karabin, który za uderzenie rywala otrzymuje czerwoną kartkę.

Piast dzięki temu zwycięstwu wyprzedził w tabeli drużynę Chemika. A już w najbliższą sobotę w ostatnim meczu tego sezonu Piast na swoim stadionie zmierzy się z drużyną Polonii Nysa.

/Relacja:  Wojciech Straszewski/

PROTOKÓŁ z meczu IV ligi Bank Spółdzielczy w Leśnicy

Chemik Kędzierzyn Koźle - Piast Strzelce Opolskie 0 – 4 (0 – 1)

17’ 0 – 1 Dennis Gordzielik

48’ 0 – 2 Grzegorz Chojnowski

68’ 0 – 3 Dennis Gordzielik

74’ 0 – 4 Piotr Strzelecki

Żółte kartki: Daniel Sadowski - Patryk Sowiński, Dawid Cembolista, Andre Gwaze, Beniamin Glinka