Udana inauguracja ligi!

Zespół Piasta w którym nastąpiło sporo zmian kadrowych w porównaniu z poprzednim sezonem, przystępował do meczu z Orłem Źlinice, mając w pamięci ostatnią porażkę z czerwca. Zespól gospodarzy natomiast sprawiał wrażenie na rozgrzewce, że wygrana pewna. Spotkanie zweryfikowało stan przygotowań do sezonu obydwu drużyn na boisku a wynik mówi kto lepiej przepracował okres przygotowawczy.

Wynik 4 do 0 dla Piasta, może sugerować, że był to mecz do jednej bramki, ale tak nie było. Gospodarze mieli swoje okazje, zwłaszcza w pierwszej połowie lecz celność strzałów pozostawiała wiele do życzenia. Nasz golkiper Łukasz Łazarek tego dnia był nie do pokonania. Wszystkie bramki padły po popisowych akcjach naszego zespołu. Na wyróżnienie zasługuje cały zespół a na duet Chojnowski- Korchut tego dnia, aż miło było popatrzeć. Ogrywali rywali w sposób rewelacyjny

Mecz był ciekawym widowiskiem dla oka kibica. Udane rozpoczęcie sezonu – oby tak dalej. Warto odnotować debiuty w seniorskiej piłce Beniamina Glinki i Andrzeja Jureczki w naszym zespole.

Protokół z meczu klasy okręgowej, gr. II

Orzeł Źlinice - Piast Strzelce Opolskie 0 – 4 (0 – 2)

0 – 1   38 min. Przemysław Korchut

0 – 2   42 min. Przemysław Korchut