Sparing młodziczek

Kolejne doświadczenia piłkarskie stały się udziałem naszej dziewczęcej drużyny młodziczek. Piłkarki Piasta udały się na towarzyski mecz piłkarski do Opola, gdzie spotkały się w ze swoimi rówieśniczkami z Klubu Sportowego Unia Opole. Dwugodzinna potyczka piłkarska odbyła się na sztucznej murawie w hali sportowej przy ulicy Hallera. Towarzyszyły jej wielkie emocje i duża grupa kibiców składających się głownie z rodziców, rodzeństwa i znajomych zawodniczek. Wynik, jak i poprzednie potyczki naszych dziewcząt, miał drugorzędne znaczenie. Ważne było pokazanie coraz to większych umiejętności piłkarskich nabywanych podczas zajęć treningowych. Ten cel został osiągnięty. Dziewczęta mogą być z siebie dumne, pokazały futbol adekwatny do obecnych umiejętności, Nie brakowało woli walki, zaangażowania i dobrej zabawy. Z nadzieją można patrzeć w przyszłość widząc chęci i wolę do stałego podnoszenia swoich umiejętności. Na uwagę zasługuje fakt obecności dużej liczby rodziców i bliskich, za co bardzo dziękujemy.

Od trenera: Dziękuję bardzo rodzicom za pomocy w organizacji wyjazdu. Dziewczętom serdecznie dziękuję za Świąteczny upominek. Wszystkim piłkarkom i ich bliskim życzę spokojnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku obfitującego w zadowolenia z realizowanej pasji pozaszkolnej - gry w piłkę nożną.

Adrian Matuszczyk

/Foto: Zbigniew Słotwiński/