Porażka juniorek młodszych

Rundę rewanżową w lidze juniorek młodszych dziewczęta Piasta rozpoczęły od meczu na własnym boisku z liderem rozgrywek, drużyną Rolnika Głogówek. Trudno było liczyć na udany rewanż za porażkę 0 do 8 doznaną w kwietniu br. na boisku w Głogówku, jednak można było mieć nadzieję na jego poprawę i co ważniejsze, obiektywne odczucie systematycznej poprawy jakości gry naszej drużyny. Tak w istocie się stało, dziewczęta Piasta przegrały z faworyzowaną drużyną Rolnika 0 do 5 pokazując przy tym, że dystans do najlepszych stale się zmniejsza. Po raz kolejny w grze naszego zespołu nie zabrakło zaangażowania i determinacji, woli walki i koncentracji, brakuje jeszcze sporo umiejętności piłkarskich stanowiących różnicę w poziomie w grze. Te można nadrabiać poprzez systematyczną pracę na treningach, które są podstawą do stałego podnoszenia umiejętności piłkarskich. Kolejna możliwość ich sprawdzenia nadarzy się już w najbliższą środę, wtedy to nasze Panie wyjadą na mecz do Opola, aby rywalizować z tamtejszą Unią.

PROTOKÓŁ z meczu Opolskiej Ligi Juniorek Młodszych

Piast Strzelce Opolskie – Rolnik Biedrzychowice 0 – 5 (0 – 2)

22’ 0 – 1 Natalia Adamczyk

40’ 0 – 2 Patrycja Krawecka