Piewsze punkty w rundzie wiosennej dla Piasta

Po raz kolejny przekonaliśmy się jak szybko losy meczu w piłce nożnej mogą odwrócić się o 180 stopni. W pierwszej połowie starcia w Strzelcach Opolskich przeważali nysanie... choć też z drugiej strony patrząc to gospodarze też mieli swoje okazje do zdobycia gola. Najpierw kiedy to Michał Zimon minimalnie przestrzelił głową, a później gdy Patryk Sowiński obił poprzeczkę. Co istotne przyjezdni również sprawdzili konstrukcję bramki strzeżonej przez Łukasza Chrobaka. Duży wpływ na losy całego starcia miało jednak to co stało się w ciągu 10 minut drugiej połowy. Najpierw bowiem rozkręcający się przyjezdni mieli rzut karny. Do futbolówki podszedł niezawodny z reguły w takich momentach Rafał Bobiński, ale tym razem fatalnie przestrzelił. Jakby tego było mało niebawem po tym wydarzeniu Władysław Dworowenko brutalnie sfaulował Zimonia i obaj musieli opuścić boisko. Ten pierwszy za automatyczną czerwoną kartkę, ten drugi natomiast musiał zostać zmieniony, gdyż nie mógł kontynuować gry.

- W związku z tym, że graliśmy w przewadze zaczęliśmy atakować nieco śmielej i w końcu udało się - nie krył szkoleniowiec miejscowych Maciej Kułak.

Stało się to wtedy gdy jego podopieczny wyprowadzili ładną akcję zespołową, a wykończył ją Chiunye Munyaradzi, który po długiej przerwie wrócił na pozycję napastnika. Potem z kolei miejscowi nastawili się na kontry i choć mieli dwie, trzy dobre okazję na zamknięcie wyniku to dopiero w samej końcówce uczynił to Patryk Sowiński. - Tym samym udało się nam zrewanżować Polonii za poniesioną tydzień wcześniej porażkę w ćwierćfinale wojewódzkiego Pucharu Polski - przyznawał Kułak.

Materiał z NTO Łukasz Baliński 10 marca 2019

PROTOKÓŁ

z meczu IV ligi Bank Spółdzielczy w Leśnicy

Piast Strzelce Opolskie – Polonia Nysa 2 – 0 (0 – 0)