Ostatni sprwdzian przed ligą

W ostatnim meczu kontrolnym oglądaliśmy aż siedem bramek, z czego pięć strzeli nasi zawodnicy - niestety tylko trzy do bramki rywali. Już w pierwszej akcji meczu, po błędzie powracającego w szeregi Piasta Davida Solgi tracimy pierwszą bramkę. W całej pierwszej połowie było dużo chaosu, niecelnych podań, gra się nie kleiła, przegrywamy 0-2.

W drugiej części spotkania, po "przemeblowaniu" składu, Piast ruszył do boju i zaczął odrabiać straty. Jedna, druga, trzecia bramka i kiedy wydawać się mogło, że mecz zakończy się remisem 3-3 gospodarze wykorzystali rzut rożny w ostatniej akcji meczu. I spotkanie kończy się wynikiem 4-3.

Sparing nr 7

Silesius Kotórz Mały - Piast Strzelce Opolskie 4 – 3 (2 – 0)

1 – 0   1’ ?

2 – 0   24’ samobójcza

2 – 1   53’ Glinka Benjamin

3 – 1   66’ samobójcza

3 – 2   68’ Weiss Mateusz

3 – 3   86’ Korchut Przemysław

4 – 3   90’ ?

Zespół Piasta wystąpił w składzie: Łazarek Łukasz - Chrobak Łukasz - Solga David, Wachtl Wojciech, Krawczyk Damian, Gembara Michał - Weiss Mateusz, Glinka Benjamin, Jys Marcin, Janik Marcin - Chojnowski Grzegorz, Sczodrok Michał

Na zmiany wchodził: Jureczko Andrzej, Wastag Michał, Skut Mateusz, Witka Sebastian, Capiga Maciej, Galicki Kamil, Korchut Przemysław

Nieobecni: Glinka Łukasz, Górniak Andrzej, Szopa Rafał

Trener: Artur Kukuczka

Okres przygotowawczy przepracowany, w meczach kontrolnych w większości rozegranych z czwartoligowcami odnieśliśmy jedno zwycięstwo, jeden remis i pięć porażek. Cel drużyny na sezon 2016/2017 to awans do IV ligi. Czy uda się zrealizować plany na przyszłość? Przekonamy się niebawem... Już w najbliższą sobotę 13.08.2016 r. rozpoczynamy rozgrywki ligowe. Piast udaje się do Źlinic gdzie w końcówce rundy wiosennej przegrał 5-1. Trzymajmy kciuki za nasz zespół!

W sobotę swój pierwszy sparing rozegrali nasi juniorzy, którzy wiosną wywalczyli awans do Opolskiej Ligi Juniorów. Ich przeciwnikiem była drużyna, z którą niebawem spotkają się w lidze - Stal Brzeg. Nasi chłopcy musieli uznać wyższość rywali przegrywając 0-5.

Sparing nr 1 – juniorzy starsi

Piast Strzelce Opolskie – BTP Stal Brzeg 0 – 5

Skład: Olechnowicz Daniel - Borek Mateusz, Wastag Michał, Kapica Tobiasz, Doros Michał - Ochwat Paweł, Dada Damian, Capiga Maciej, Siłakowski Kacper - Kołodziej Jacek, Celes Mateusz

Ponadto zagrali:  Nieświec Piotr, Kotyrba Jakub, Mierzejewski Mateusz, Cichoń Marek, Zawodnik testowany, Nowak Adam