Letni obóz sportowy - Niechorze 2018

Letni obóz sportowy - Niechorze 2018

Miło nam poinformować, iż SKS „Piast” Strzelce Opolskie jest organizatorem letniego obozu sportowego dla zawodników z grup młodzieżowych, który odbędzie się w terminach:

I turnus: 20 – 27 lipca 2018 r. – rocz. 2010, dziewczyny

II turnus: 27 lipca – 03 sierpnia 2018 – rocz. 2009, 2008, 2007, 2006 + trampkarze

w Ośrodku Wczasowo-Kolonijnym HARYZMA w Niechorzu

Dofinansowanie rodziców do pobytu dziecka na obozie wynosi 930,00 zł.

W związku z koniecznością dokonania rezerwacji miejsc oraz wniesienia opłat prosimy o wpłacenie zaliczki w wysokości 300,00 zł do 31.03.2018 r. na konto klubu:

Stowarzyszenie Klub Sportowy „Piast” Strzelce Opolskie

BANK SPÓŁDZIELCZY w Krapkowicach oddział Strzelce Opolskie

Nr konta: 73 8884 1030 2004 0001 2146 0001

z dopiskiem „Imię i nazwisko dziecka – obóz Niechorze”

W przypadku rezygnacji dziecka w terminie 14 dni od daty rozpoczęcia obozu zaliczka nie ulega zwrotowi.

Warunkiem uczestnictwa w obozie jest terminowe opłacenie składek członkowskich.

Ilość miejsc ograniczona!

Dodatkowych informacji dotyczących programu, przebiegu obozu oraz warunków uczestnictwa można uzyskać u trenerów naszego klubu oraz kierownika obozu: Grażyna Glapiak tel. 600718091

W programie obozu:

- treningi na Kompleksie Sportowym w Niechorzu

- treningi na orliku na terenie ośrodka

- sparingi

- zajęcia rekreacyjno-sportowe na terenie ośrodka

- plażowanie

- ognisko

- udział w "Militarnej Przygodzie"/ "Słowiańskiej Przygodzie" w Chełmie Gryfickim http://www.kajtur.pl/

- dyskoteki

Organizator zapewnia:

- przejazd autokarem

- zakwaterowanie w pokojach 4 – osobowych (z pełnym węzłem sanitarnym)

- wyżywienie: cztery posiłki dziennie (śniadania i kolacje w formie szwedzkiego stołu),

- wykwalifikowaną kadrę trenerską i kierownika obozu

- opiekę ratownika

- opiekę pielęgniarki (lekarz na telefon)

- wodę mineralną na treningi i sparingi

ZAPRASZAMY!

ATUTY OBOZU

Atuty wyjazdów na obozy sportowe należy zasadniczo upatrywać w dwóch aspektach: sportowym i wychowawczym. Oba czynniki są tutaj niezmiernie ważne, ale wydaje się, że bardziej istotnym uwagi jest czynnik wychowawczy.

1. ASPEKT SPORTOWY

a) Możliwość przeprowadzenia 12-14 jednostek treningowych w ciągu tygodnia równoznaczne są z dwoma miesiącami treningów.

b) Stała liczba uczestników treningów pozwala na większą efektywność zajęć.

c) Doskonalenie swoich umiejętności w sposób bardziej efektywny - dzięki dużej ilości jednostek treningowych w krótkim czasie można się skupić na jednej, dwóch cechach do kształtowania.

d) Wszystkie aspekty związane z podnoszeniem zdrowia i prewencji przeciwko chorobom

2. ASPEKT WYCHOWAWCZY

a) Samodzielność, zaradność, umiejętność poradzenia sobie w nowej sytuacji, nauka nowych zachowań, reakcja na nowe bodźce - podczas pobytu na obozie zawodnicy uczą się nie tylko nowych umiejętności "czysto" piłkarskich, ale przede wszystkim uczą radzenia sobie w codziennych sytuacjach wymagających choćby odrobinę własnego wysiłku bez pomocy osoby dorosłej. Zawodnik musi samodzielnie decydować w wielu sprawach i dbać o siebie i swoje bezpieczeństwo. Często rodzice nie dopuszczają możliwości, aby dziecko wykonało coś w sposób samodzielny, z różnych względów (np. nie są wystarczająco cierpliwi), ale przecież każdy maleńki sukces dziecka dostarcza obu stronom (zarówno dzieciom jak i rodzicom) ogromną radość!!! Nasi podopieczni uwielbiają, gdy rozwiążą samodzielnie nawet najmniejszy problem. Tutaj nie chodzi tylko o umycie się, przebranie, zasznurowanie butów, ale o nowo poznane sytuacje, zawodnicy są "atakowani" przez różnego rodzaju bodźce, poznaje nowe zachowania swoje, ale i również rówieśników. Uczy się zaradności w taki sposób, zapisuje to wszystko w pamięci, a później wykorzystuje to wszystko w życiu. To jest często dla niejednego uczestnika obozu "szkoła życia".

b) Integracja - kształtowanie tej dyspozycji w takiej dyscyplinie, jaką jest piłka nożna jest jedną z najważniejszych cech. Wspólne przeżycia, radości, smutki, zwycięstwa, porażki stanowią podstawę do dobrej, miłej i niezapomnianej atmosfery stworzonej przez samych uczestników. Dzięki dobrej integracji całej grupy kształtujemym.in. umiejętności pracy w grupie (w piłce nożnej jest to cecha nieodzowna), zdolności negocjacyjne (umiejętność niezwykle potrzebna w dzisiejszych czasach), zdobywanie nowych przyjaciół (dziecko staje się bardziej śmiałe, chętniej wyraża swoje opinie), otwieranie się na ludzi (zdolność ważna w poznawaniu nowych rówieśników, pozwalająca na bardziej szczerą i bez kłamstw rozmowę).

c) W aspekcie samodzielności - wydawanie w sposób przemyślany pieniędzy. Samodzielnie kontroluje stan swojego kieszonkowego (musi nauczyć się planować i przewidywać wydatki). Często zarządzanie własnymi środkami przez dzieci jest nie racjonalne i pozbawione jakiegokolwiek sensu. Samodzielne wyjazdy, takie jak na obóz pozwalają na nauczanie się dysponowania własnymi pieniędzy w sposób zorganizowany i przemyślany. Jest to dobra nauka w kształtowaniu takiej cechy jak oszczędność.

d) Poznaje życie inne niż w rodzinie - czyli życie w większej grupie rówieśników - poznaje zasady, uczy się rozwiązywać konflikty, nawiązuje znajomości i przyjaźnie. Dziecko odkrywa, że nie tylko istnieje życie przy rodzicach, ale przede wszystkim spotyka się z sytuacjami do tej pory nieznanymi. Dzięki temu poznaje zasady i metody na rozwiązanie powstałych problemów.

e) Pobyt na obozie obok wypoczynku i podniesienie poziomu sportowego umożliwia przeżycie interesujących przygód (np. wycieczki krajoznawcze połączone z zabawami i grami terenowymi), a także poznanie i zwiedzenie zabytkowych miejsc i pięknych okolic - aspekt kulturowy.

f) Radzenia sobie ze swoimi emocjami: tęsknotą za rodzicami, smutkiem. Bardzo ważna cecha, która kształtowana jest już od pierwszych i często do ostatnich minut obozu. Każde dziecko odizolowane od rodziców reaguje w swój, niepowtarzalny sposób. Niektórzy będą bez przerwy myśleć i tęsknić za mamą czy tatą, inni zaś nie zauważą w ogóle nieobecności Rodziców. Wszystko to zależy od samodzielności dziecka i jego cech charakteru. Obozy pozwalają na nauczanie umiejętności radzenia sobie w trudnych chwilach bez udziału tych najważniejszych osób w życiu młodego człowieka.

g) Kształtowanie wszystkich pozytywnych cech osobowości.

"Obóz sportowy to także znakomita okazja do lekcji koleżeństwa, integracji, współpracy, życzliwości, a czasami również wytrwałości, hartu ducha, samodzielności i odporności."

dr hab. prof. nadzw. Edward Wlazło, AWF we Wrocławiu

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości