Kolejny remis...

To już trzeci wynik remisowy przed własną publicznością i to identyczny, bo 2-2. O ile we wcześniejszych meczach ratowaliśmy punkt, tym razem pozostaje niedosyt. To spotkanie można było wygrać. Piast przeważał na boisku, mądrze prowadził grę, a bramki tracił po "szkolnych błędach".

Już w siódmej minucie wynik spotkania otwiera zawodnik gości Jarosław Chodorski zdobywając bramkę z rzutu wolnego. W piętnastej minucie Andreas Kaczmarek podaje do Andre Gwaze dobrze ustawionego w polu karnym, a ten pakuje futbolowkę głową do bramki gości. Gra zaczyna się od nowa. Tuż przed przerwą po raz drugi gracze Skalnika wykonują swoją "sztuczkę" - Chodorski wyrzuca aut w pole karne, a Maciej Salak umieszcza piłkę w jaskini Łazarka. Piast nie pozostaje dłużny i błyskawicznie odpowiada. Beniamin Glinka otrzymuje długie podanie i po koźle uderza z powietrza w stronę dalszego słupka. Mamy 2-2. I pomimo dalszych prób strzelenia zwycięskiej bramki oraz gry w przewadze od 82 minuty, mecz kończy się takim rezultatem.

PROTOKÓŁ z meczu BS IV Ligi Opolskiej

Piast Strzelce Opolskie – Skalnik Gracze 2 – 2 (2 – 2)

7’ 0 – 1 Jarosław Chodoroski

15’ 1 – 1 Andre Gwaze

44’ 1 – 2 Maciej Salak

45+1’ 2 – 2 Beniamin Glinka

Żółte kartki: Dawid Cembolista, Patryk Sowiński – Piotr Gorczyca x 2, Jarosław Chodorowski

Sędzia: Łukasz Ślusarek

Widzów: 150

Skład Piasta: Łukasz Łazarek – Patryk Sowiński, Dawid Cembolista Damian Krawczyk, Andreas Kaczmarek - Beniamin Glinka (86’ Weiss Mateusz), Przemysław Korchut, Grzegorz Chojnowski (86’ Andrzej Jureczko), Andre Gwaze, Piotr Strzelecki, Dennis Gordzielik

Trener: Maciej Kułak

Nie grali: Łukasz Chrobak, Marcin Jys, Tomasz Olewicz, Maciej Capiga

Poza kadrą meczową: Damian Dada, Daniel Olechnowicz, Michał Wastag, Przemysław, Karabin, Wojciech Straszewski, Mateusz Kapela

/Foto: Grażyna Glapiak/