Jakub Kozołup w Piaście!

Nadszedł czas, aby zaprezentować pierwszy transfer letniego okienka transferowego w naszej drużynie. Jakub Kozołup, bo o nim mowa urodził się 14 grudnia 1994 r. w Strzelcach Opolskich i dołączył do naszego zespołu na zasadzie transferu definitywnego. 23 - letni zawodnik (187 cm, 86 kg) jest wychowankiem Piasta Strzelce Opolskie, w którym spędził 5 lat. W roku 2010 Kuba przeszedł do Widzewa Łódź, gdzie występował w juniorach starszych, a w sezonie 2012/2013 w zespole Młodej Ekstraklasy. W 2013 po awansie Piasta do 3 ligi nastąpił powrót na stare śmieci na zasadzie wypożyczenia, w którym rozegrał 18 spotkań w III lidze. Kolejny sezon już w IV lidze również spędził w naszym zespole.

Po spadku do Klasy Okręgowej zdecydował się na przejście do Po-Ra-Wia Większyce w którym spędził kolejne 3 lata. Największym sukcesem w tym okresie był występ w finałowym meczu Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim, w którym rozegrał pełne 90 minut. Kuba gra na pozycji środkowego obrońcy, a koledzy z drużyny mówią na niego „Bubek”. Mamy nadzieję, że swoim doświadczeniem pomoże naszemu klubowi na zajęcie jak najwyższej lokaty w sezonie 2018/2019. Po latach Kuba wraca do swojego rodzimego miasta i liczymy na jak najlepsze występy dla Strzeleckiego Piasta. Serdecznie witamy Kubę w naszej drużynie!