Indolencja strzelecka w drużynie Piasta nadal trwa!!!

Indolencja strzelecka w drużynie Piasta  nadal trwa!!!

Do 60’ tj. do momentu , kiedy Marcin Jys musiał opuścić boisko z powodu kontuzji, gra „Piasta” wyglądała nie najgorzej, były wyśmienite okazje do zdobycia bramek. O ile młodego Michała Sczodroka można wytłumaczyć, że młody, niedoświadczony to trudno sobie wytłumaczyć dlaczego np. Grzegorz Chojnowski w drugim z kolei meczu, po wymanewrowaniu całej defensywy przeciwnika, mając przed sobą praktycznie pustą bramkę „szuka bramkarza” lub fatalnie przestrzeliwuje. Od 60’ w drużynie gości coraz większy chaos a gospodarze bardzo dobrze ustawieni taktycznie przez trenera Szyszkę tylko czekali na błąd naszej drużyny i tak:

• 62’ nasz pomocnik traci w środku boiska piłkę, którą przejmują gospodarze, jednym podaniem idealnie obsługują Pawła Pyke, a ten z boku pola karnego bez namysłu oddaje strzał i piłka „trzepoce” w siatce bramki strzeżonej przez dobrze dysponowanego w tym dniu bramkarza „Piasta” Łukasza Chrobaka.

Od tego momentu skończyła się gra Piasta, a gospodarze robili wszystko aby przetrwać do końca meczu. Kolejna wpadka drużyny „Piasta”, której brakuje charakteru.

Po meczu do dymisji podał się trener Artur Kukuczka.

Protokół z meczu klasy okręgowej, gr. II

Naprzód Jemielnica - Piast Strzelce Opolskie 1 – 0 (0 – 0)

1 – 0 62 min. Paweł Pyka

Naprzód Jemielnica: Michał Pinkawa – Mateusz Bałdys, Jakub Szłapa, Paweł Jaskóła (67’ Damian Kalisz), Daniel Bombelka – Dominik Hoffmann, Krzysztof Korczak, Dawid Galas, Paweł Pyka (70’ Adrian Matuszczyk)- Damian Gattner, Piotr Niewiem (90’ Klaudiusz Tacica) Trener: Tomasz Szyszka