Grały dziewczyny

Po trwającym kilka miesięcy okresie bez udziału w regularnych rozgrywkach nadszedł czas rozpoczęcia ligowych zmagań na szczeblu III Ligi Kobiet i wojewódzkiej Ligi Juniorek Młodszych oraz stałej kontynuacji rozgrywek w wojewódzkiej lidze młodziczek. Trwająca od połowy listopada przerwa w zmaganiach organizowanych przez OZPN wypełniona została zajęciami treningowymi w wymiarze trzech zajęć w tygodniu, spotkaniami sparingowymi i udziałem w licznych turniejach halowych. Nie było w zasadzie tygodnia, aby nasze zespoły dziewczęco-kobiece nie uczestniczyły w turniejach organizowanych nie tylko na terenie województwa opolskiego. Rozegrano również mecze towarzyskie z zespołami z Opolszczyzny - Plon Błotnica Strzelecka, Unia Opole, Rolnik B. Głogówek - oraz ze Śląska - Gol Częstochowa, KKS Zabrze, Espadon Częstochowa. Dobrze przepracowany okres jesienno-zimowy pozwala mieć nadzieję na osiągnięcie zadowalających wyników sportowych w rozgrywkach do których w ostatni weekend powróciliśmy. W ostatnią niedzielę na inaugurację rundy rewanżowej III Ligi Kobiet nasza drużyna uległa w Głogówku tamtejszemu Rolnikowi 0-10. W dniu 4 kwietnia juniorki młodsze miały przyjemność rywalizowania z rówieśniczkami reprezentującymi również Rolnika B. Głogówek, i tym razem nasz zespół uległ rywalowi, tym razem 0-7. Należy mieć nadzieję, że kolejne osiągane wyniki będą sugerowały ciągłe zmniejszanie dystansu sportowego jaki jeszcze dzieli nas od najlepszych na Opolszczyźnie. Najbliższa okazja to mecz w ramach III Ligi Kobiet, który rozegrany zostanie w najbliższą niedzielę, tym razem udajemy się do Brzegu na mecz z UKS SAP Brzeg.

/Relacja: Adrian Matuszczyk/

Terminarz rozgrywek – III liga kobiet, liga juniorek młodszych.