GORZKA PORAŻKA „DWÓJKI”

Trzeciej porażki w rundzie wiosennej doznała nasza druga drużyna, tym bardziej bolesnej, że może okazać się brzemienna w skutkach w walce o A klasę. Przed meczem nic nie zapowiadało takiego obrotu sprawy, nasz trener był zadowolony , bo dysponował 16 dobrymi zawodnikami ( również z pierwszego zespołu) . W obydwu drużynach nie zagrali tylko ich najskuteczniejsi zawodnicy: Andrzej Gądek i Rafał Ludwig. Mecz rozpoczął się od ataków gospodarzy, którym przewodził debiutujący w drugim zespole czwartoligowiec Mateusz Weiss. Jednak skuteczniejsi okazali sie zawodnicy Poręby, a to za sprawą jednak niepewnie grającego w tym meczu bloku defensywnego. Efekt - w 33 minucie goście przy niezdecydowanej interwencji naszego bramkarza zdobywają prowadzenie. Po 4 minutach faul w obrębie pola karnego i Daniel Olechnowicz doprowadza z rzutu karnego do wyrównania. Niestety po upływie kolejnych 5 minut bramkę z rzutu wolnego strzela Grzegorz Bąk dając jednobramkowe prowadzenie drużynie gości do przerwy meczu. Drugie 45 minut dobrze zaczęło się dla Pasta-Orła. Po kilku minutach gry Daniel Olechnowicz pewnie wykorzystuje podyktowana jedenastkę i jest 2:2. Kiedy kibice pełni nadziei oczami wyobraźni szykowali się na kolejne bramki dla miejscowych stało się coś, co zmieniło losy meczu. Po faulu w 54 min spotkania Marcin Jaszczyk tak manifestował u sędziego zawodów swoje niezadowolenie, aż ten pokazał mu czerwony kartonik. Skutek - po kilku minutach po kolejnej niepewnej postawie bramkarza, goście zdobywają trzeciego gola. W międzyczasie jedyna w meczu i niezrozumiała decyzja z ławki rezerwowych. Zamiast wzmocnić siłę ataku, miejsce środkowego obrońcy zajmuje……środkowy obrońca. Grająca w „dziesiątkę” drużyna gospodarzy wymaga w tym momencie zmian, niestety takich decyzji brak, trener milczy, odsyła zawodników rezerwowych do szatni, a goście zdobywają następną bramkę. Tym razem nerwy puszczają naszemu obrońcy Dawidowi Wastagowi, który swoim zachowaniem „wypracowuje” sobie u arbitra czerwoną kartkę. Goście po dobrym meczu wygrywają zasłużenie popełniając w przekroju spotkania znacznie mniej błędów. Przyczyny porażki zgodnie komentowali jednym głosem kibice: brak jakiejkolwiek reakcji trenera na obraz gry na boisku, słaba postawa bramkarza (był zmiennik na ławce) i nieodpowiedzialne zachowanie piłkarzy, którzy osłabili zespół. Gdzie podziała się drużyna z jesieni ? Gdzie jej charakter ? Gdzie jakaś koncepcja gry ? Coraz głośniej i wyraźniej słychać było „Trenerze, kredyt zaufania skończył się, czas najwyższy na zmiany”.

Strzelce Op. 28 kwietnia 2019

PROTOKÓŁ

z meczu klasy „B”, grupa 6

PIAST II ORZEŁ STRZELCE OPOLSKIE - LZS PORĘBA 2:4 (1:2)

0:1 33 min Grzegorz Bąk

1:1 37 min Daniel Olechnowicz /karny/

1:2 42 min Michał Bąk

2:2 49 min Daniel Olechnowicz /karny/

2:3 60 min Michał Bąk

2:4 85 min Szymon Bigas

Sędzia: Daniel Polaczek

Trener: Sławomir Sokołowski

Kierownik drużyny: Stanisław Gornat

Widzów ok. 40

Skład Piast-Orzeł:

Łukasz Czech –Michał Kunce, Adam Sosnowski(Patryk Zgraja), Dawid Wastag, Andrzej Jureczko, Marcin Jaszczyk, Romuald Jarosz, Aleksander Wyżgoł, Mateusz Weiss, Arkadiusz Kornafel, Daniel Olechnowicz.

Nie zagrali: Michał Rurynkiewicz, Kacper Konieczko, Mirosław Jarosz, Damian Czempiel.

Żółte kartki:         40 min Piotr Majnusz       Poręba

Czerwone kartki: 54 min Marcin Jaszczyk   Piast-Orzeł