Dwa zwycięstwa naszych juniorek na koniec rozgrywek

Po dotkliwej porażce z drużyną Unii Opole juniorki młodsze naszego Klubu w ubiegłą niedzielą podejmowały na własnym stadionie zespół MUKS Pogoń Prudnik. Chęć zmazania niedobrego wrażenia z meczu w Opolu spowodowała dodatkową mobilizację w szeregach naszych Pań, które z podwójną wolą zwycięstwa przystapiły do rywalizacji z prudniczankami. Od samego początku spotkania zarysowała się nieznaczna przewaga naszej drużyny, niepopartej jednak zdobyczą bramkową. Dopiero w końcowym fragmencie pierwszej odsłony meczu wynik strzałem z rzutu wolnego otworzyła niezawodna w tym elemencie gry Nicola Dyngus. Niestet wynik ten nie został utrzymany do końca pierwszej połowy, niespełna minutę po zdobyciu bramki nasza drużyna straciła gola. Wynik do przerwy można było uznać jednak za sprawiedliwy. Druga połowa to już dosyć znaczna przewaga naszego zespołu, liczne sytuacje bramkowe mnożyły się w polu karnym Pogonii, dwie z nich na bramki zamieniła Viktoria Wnuk. Ponieważ nasze rywalki odgryzały się groźnymi akcjami mecz trzymał w napięciu do ostatniego gwizdka sędziego. Korzystny końcowy wynik spowodował eksplozję radości w szeregach Piastunek, które jak to mają coraz częściej w zwyczaju odtańczyły na środku boiska taniec radości.

PROTOKÓŁ z meczu opolskiej ligi juniorek młodszych

Piast Strzelce Opolskie - Pogoń Prudnik 3 – 1 (1 – 1)

38’ 1 – 0 Nicole Dyngus

40’ 1 – 1 Wiktoria Wilim

43’ 2 – 1 Victoria Wnuk

78’ 3 – 1 Victoria Wnuk

Skład Piasta: Drucks Dominika - Piękoś Justyna, Łabuda Aleksandra, Celes Paulina, Dyngus Nicole, Wnuk Wiktoria, Niciejewska Wiktoria, Hupa Nicola, Słotwińska Jagoda, Strutyńska Oliwia, Gołębiewska Natalia

Na zmianę wchodziły: Gregor Marlena, Olbrych Aleksandra, Dąbrowska Natalia

Trener: Adrian Matuszczyk

GALERIA: http://piaststrzelceop.futbolowo.pl/gallery/48220

Piękne zakończenie rozgrywek ligowych stał się udziałem juniorek młodszych naszego Klubu. W środowe popołudnie przyjechał do Strzelec zespół ULKS-u Bogdańczowice, mecz rozegrany został na boisku LZS-U Mokre Łany. Gospodynie w pierwszej części spotkania pomimo kilku doskonałych okazji na zdobycie bramki pozostały bez gola, a ponieważ drużyna gości również jego nie zdobyła wynik do przerwy pozostawał bezbramkowy. Worek z bramkami rozwiazał się dopiero w drugiej części pojedynku, strzelecki popis stał sie kolejno udziałem: Viktorii Wnuk, Pauliny Celes, Oliwii Strutyńskiej i Nicoli Dyngus x 2. Dziewczeta pokazały, iż stają sie liczącą siłą w ligowych rozgrywkach na Opolszczyźnie w swojej kategorii wiekowej, teraz pozostaje systematycznie i z zaangażowaniem poświęcić się dalszemu treningowi, aby dystans dzielący od najlepszych na terenie naszego województwa stale zmniejszać. Dziękujemy zawodniczkom za chwile radości, które coraz częściej stają się naszym wspólnym udziałem po rozgrywanych meczach.

PROTOKÓŁ z meczu opolskiej ligi juniorek młodszych

Piast Strzelce Opolskie - LUKS Bogdańczowice 5 – 0 (0 – 0)

47’ 1 – 0 Victoria Wnuk

52’ 2 – 0 Oliwia Strutyńska