Co tam u naszych Pań?
Po przerwie w relacjach z wydarzeń piłkarskich z udziałem żeńskiej części naszego Klubu powracamy z najważniejszymi, bieżącymi informacjami dotyczącymi piłki nożnej w wydaniu dziewczęco-kobiecym. Okres zimowy to przede wszystkim kontynuacja zajęć treningowych powołanej przez Zarząd Klubu Piast w sierpniu ubiegłego roku Dziewczęcej Akademii Piłki Nożnej. Akademia prowadzi zajęcia szkoleniowe dla dziewczynek z roczników 2006 i młodszych. Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu w hali sportowej w Strzelcach Opolskich usytuowanej na Placu Żeromskiego, w poniedziałek o 16.30 i w czwartek o godzinie 15.45. Grupa systematycznie trenujących zawodniczek rozgrywa regularne turnieje piłkarskie w ramach ligi orliczek województwa opolskiego. Liga prowadzona jest przez Opolski Związek Piłki Nożnej, a dotychczasowe turnieje odbyły się w Strzelcach Opolskich, Głogówku, Popielowie i Opolu. Zapraszamy wszystkie chętne dziewczęta do dołączenia do grona już trenującej grupy. Szczegóły dostępne na stronie facebook 'Dziewczęca Akademia Piłki Nożnej Piast' lub pod numerem telefonów 609 599 045 Adrian Matuszczyk, 667 122 034 Patryk Sowiński.
Grupa młodziczek i juniorek młodszych uczestniczy regularnie w organizowanych na terenie województwa opolskiego towarzyskich turniejach halowych. Nowością w uczestnictwie w rozgrywkach organizowanych przez OZPN jest udział naszych Pań w II lidze futsalu kobiet. Oprócz naszej drużyny uczestnikami rozgrywek są drużyny z Opola, Głogówka, Brzegu, Pakosławic i Bogdańczowic. Do kibicowania zapraszamy na halę sportową w Strzelcach Opolskich ul. Kozielska. Najbliższy mecz nasza drużyna rozegra w niedzielę 20 stycznia o godzinie 16.00. Zawodniczki z roczników młodziczek, juniorek młodszych i seniorek zajęcia treningowe odbywają trzy razy w tygodniu: poniedziałek, wtorek, piątek. Grupa jest ustawicznie otwarta na nowe twarze, każda potencjalnie chętna zawodniczka zamierzająca swoje pasje sportowe realizować z nami jest mile widziana, zapraszamy do dołączenia. Szczegóły pod numerem telefonu 609 599 045 Adrian Matuszczyk.
W najbliższym czasie w ramach prac nad formą sportową i przygotowaniem do sezonu ligowego (start w marcu br.) grupa kilkunastu dziewcząt udaje się na obóz sportowy do Hiszpanii.
Wszystkich sympatyków dziewczęco-kobiecej sekcji Piasta zapraszamy do kibicowania w wydarzeniach sportowych z udziałem naszych żeńskich zespołów, zapraszamy do wsparcia organizacyjnego i promującego naszą działalność.