Zimowy obóz sportowy - Pokrzywna 2017

Zimowy obóz sportowy - Pokrzywna 2017

Pozostało jeszcze tylko kilka dni do wyjazdu na obóz sportowy do Pokrzywnej. Zapominalskim przypominamy najważniejsze informacje, a w razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny z trenerami i Panią Grażyną Glapiak.

Obóz dotowany jest ze środków Gminy Strzelce Opolskie

CZAS TRWANIA OBOZU: 18.02.2017 r. - 25.02.2017 r.

Wyjazd: 18.02.2017 r. (zbiórka) godz. 9.30 - Stadion MOS ul. Strzelców Bytomskich 2a, Strzelce Opolskie

Przyjazd: 25.02.2017 r. ok. godz. 13.00 – Stadion MOS ul. Strzelców Bytomskich 2a, Strzelce Opolskie

Adres obozu:

Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy MIESZKO

Pokrzywna 68

48-276 Jarnołtówek

Telefony do kadry obozu:

Trener- wychowawca gr. I – Jerzy Koteluk tel. 662060 966

Trener – wychowawca gr. II – Andrzej Buczny tel. 663 790 944

Trener – wychowawca gr. III – Dominik Becella tel. 724512 415

Kierownik obozu: Grażyna Glapiak tel. 600 718091

Obóz zgłoszony jest do Kuratorium Oświaty w Opolu i zorganizowany zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 marca 2016 r. w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży.

Proponowane wyposażenie uczestnika obozu:

• dokumenty: paszport lub dowód osobisty
• przybory toaletowe (mydło, pasta i szczoteczka do zębów, szampon)
• buty piłkarskie halowe i korki, zimowe obuwie, klapki kąpielowe, kapcie
• kurtka zimowa, szalik, czapka, rękawiczki
• stroje treningowe, dres klubowy, granatowa koszulka obozowa
• swetry, bluzy, koszulki
• spodnie, dresy
• bielizna osobista i skarpety (na każdy dzień 1 para)
• bielizna do spania, kąpielówki
• ręcznik łazienkowy + ręcznik kąpielowy
• torba na brudną bieliznę
• mały podręczny plecak
• kieszonkowe

Nie zabieramy ze sobą cennych przedmiotów i cennej odzieży.

Grupy młodsze wskazany wyjazd bez telefonów komórkowych!

Leki przyjmowane stale, w opisanej kopercie wręczamy trenerowi przed wyjazdem!!!

* Organizator obozu zapewnia: przejazd autokarem, zakwaterowanie, wyżywienie, opiekę profesjonalnych trenerów piłkarskich, treningi sportowe na hali, boisku (w razie odpowiedniej pogody), sparingi, zabawy na śniegu (w razie odpowiedniej pogody), zajęcia na krytej pływalni, wodę mineralną, wejście na Biskupią Kopę z przewodnikiem, ognisko.

ATUTY OBOZU

Atuty wyjazdów na obozy sportowe należy zasadniczo upatrywać w dwóch aspektach: sportowym i wychowawczym. Oba czynniki są tutaj niezmiernie ważne, ale wydaje się, że bardziej istotnym uwagi jest czynnik wychowawczy

1. ASPEKT SPORTOWY

a) Możliwość przeprowadzenia 12-14 jednostek treningowych w ciągu tygodnia równoznaczne są z dwoma miesiącami treningów.

b) Stała liczba uczestników treningów pozwala na większą efektywność zajęć.

c) Doskonalenie swoich umiejętności w sposób bardziej efektywny - dzięki dużej ilości jednostek treningowych w krótkim czasie można się skupić na jednej, dwóch cechach do kształtowania.

d) Wszystkie aspekty związane z podnoszeniem zdrowia i prewencji przeciwko chorobom

2. ASPEKT WYCHOWAWCZY

a) Samodzielność, zaradność, umiejętność poradzenia sobie w nowej sytuacji, nauka nowych zachowań, reakcja na nowe bodźce - podczas pobytu na obozie zawodnicy uczą się nie tylko nowych umiejętności "czysto" piłkarskich, ale przede wszystkim uczą radzenia sobie w codziennych sytuacjach wymagających choćby odrobinę własnego wysiłku bez pomocy osoby dorosłej. Zawodnik musi samodzielnie decydować w wielu sprawach i dbać o siebie i swoje bezpieczeństwo Często rodzice nie dopuszczają możliwości, aby dziecko wykonało coś w sposób samodzielny, z różnych względów (np. nie są wystarczająco cierpliwi), ale przecież każdy maleńki sukces dziecka dostarcza obu stronom (zarówno dzieciom jak i rodzicom) ogromną radość!!! Nasi podopieczni uwielbiają, gdy rozwiążą samodzielnie nawet najmniejszy problem. Tutaj nie chodzi tylko o umycie się, przebranie, zasznurowanie butów, ale o nowo poznane sytuacje, zawodnicy są "atakowani" przez różnego rodzaju bodźce, poznaje nowe zachowania swoje, ale i również rówieśników. Uczy się zaradności w taki sposób, zapisuje to wszystko w pamięci, a później wykorzystuje to wszystko w życiu. To jest często dla niejednego uczestnika obozu "szkoła życia".

b) Integracja - kształtowanie tej dyspozycji w takiej dyscyplinie, jaką jest piłka nożna jest jedną z najważniejszych cech. Wspólne przeżycia, radości, smutki, zwycięstwa, porażki stanowią podstawę do dobrej, miłej i niezapomnianej atmosfery stworzonej przez samych uczestników. Dzięki dobrej integracji całej grupy kształtujemym.in. umiejętności pracy w grupie (w piłce nożnej jest to cecha nieodzowna), zdolności negocjacyjne (umiejętność niezwykle potrzebna w dzisiejszych czasach), zdobywanie nowych przyjaciół (dziecko staje się bardziej śmiałe, chętniej wyraża swoje opinie), otwieranie się na ludzi (zdolność ważna w poznawaniu nowych rówieśników, pozwalająca na bardziej szczerą i bez kłamstw rozmowę).

c) W aspekcie samodzielności - wydawanie w sposób przemyślany pieniędzy. Samodzielnie kontroluje stan swojego kieszonkowego (musi nauczyć się planować i przewidywać wydatki). Często zarządzanie własnymi środkami przez dzieci jest nie racjonalne i pozbawione jakiegokolwiek sensu. Samodzielne wyjazdy, takie jak na obóz pozwalają na nauczanie się dysponowania własnymi pieniędzy w sposób zorganizowany i przemyślany. Jest to dobra nauka w kształtowaniu takiej cechy jak oszczędność.

d) Poznaje życie inne niż w rodzinie - czyli życie w większej grupie rówieśników - poznaje zasady, uczy się rozwiązywać konflikty, nawiązuje znajomości i przyjaźnie. Dziecko odkrywa, że nie tylko istnieje życie przy rodzicach, ale przede wszystkim spotyka się z sytuacjami do tej pory nieznanymi. Dzięki temu poznaje zasady i metody na rozwiązanie powstałych problemów.

e) Pobyt na obozie obok wypoczynku i podniesienie poziomu sportowego umożliwia przeżycie interesujących przygód (np. wycieczki krajoznawcze połączone z zabawami i grami terenowymi), a także poznanie i zwiedzenie zabytkowych miejsc i pięknych okolic - aspekt kulturowy.

f) Radzenia sobie ze swoimi emocjami: tęsknotą za rodzicami, smutkiem. Bardzo ważna cecha, która kształtowana jest już od pierwszych i często do ostatnich minut obozu. Każde dziecko odizolowane od rodziców reaguje w swój, niepowtarzalny sposób. Niektórzy będą bez przerwy myśleć i tęsknić za mamą czy tatą, inni zaś nie zauważą w ogóle nieobecności Rodziców. Wszystko to zależy od samodzielności dziecka i jego cech charakteru. Obozy pozwalają na nauczanie umiejętności radzenia sobie w trudnych chwilach bez udziału tych najważniejszych osób w życiu młodego człowieka.

g) Kształtowanie wszystkich pozytywnych cech osobowości - "Atuty uprawniania piłki nożnej".

"Obóz sportowy to także znakomita okazja do lekcji koleżeństwa, integracji, współpracy, życzliwości, a czasami również wytrwałości, hartu ducha, samodzielności i odporności."

dr hab. prof. nadzw. Edward Wlazło, AWF we Wrocławiu

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości