3 punkty po zaciętym boju.

W odstępie tygodnia drugie spotkanie o sporej dozie emocji zafundowali swoim kibicom zawodnicy Piasta II Orła. Jak na lokalne derby przystało spotkanie było zacięte od pierwszego gwizdka sędziego. Pierwsi otrząsnęli się gospodarze, którzy już w 12 minucie objęli prowadzenie po bramce Łukasza Cichonia. Potem jednak goście byli zespołem przeważającym, a swoje turbo raz po raz włączał nasz łowca goli Rafał Ludwig, którego nie mogli upilnować defensorzy Rzemiosła, uciekając się często do nieczystych zagrań. Tak też było w 27 minucie, w której zdobył on z rzutu karnego swoją pierwszą , a jednocześnie wyrównująca bramkę. Potem miał kolejną szansę, ale kiedy wymanewrował już wszystkich mając pustą bramkę, niespodziewanie przewrócił się na piłce pozwalając zażegnać obrońcom utratę gola, ale co się odwlecze …i tak w 43 minucie po przewinieniu gości w polu karnym umieszcza z 11 metrów piłkę w siatce przeciwnika. Wydawało się, że goście dowiozą prowadzenie  do przerwy, ale w pozornie niegroźnej sytuacji, po centrze z rzutu wolnego jedyny w tym meczu błąd popełnia nasz golkiper przepuszczając piłkę między rękawicami, a eksplozję radości mógł manifestować Paweł Ochwat. Najbardziej zatroskany schodził na przerwę sędzia zawodów, któremu pod koniec tej części gry „wyskoczył” bark i jak się okazało później mecz musiał kontynuować z ręka na prowizorycznym temblaku.

Druga połowa to korekty w ustawieniu naszego zespołu, do obrony cofa się Olek Wyżgoł, wymieniając sie z Danielem Olechnowiczem, który ustawia się jako wysunięty napastnik,  to sprawiło, że to goście przystępują do zdecydowanego ataku. Rafał kolejne razy bawi się z zawodnikami gospodarzy i w odstępie 5 minut w podobnych okolicznościach pokonuje będąc „sam na sam” bramkarza Rzemiosła. Dwubramkowe prowadzenie wprowadziło trochę spokoju w szeregi, ale u przeciwnika zbytnią nerwowość. W 62 minucie czerwony kartonik arbiter pokazuje za brzydki faul na Romku Jaroszu, graczowi Rzemiosła Mateuszowi Ochwatowi. To podcięło na jakiś czas skrzydła zawodnikom gospodarzy, którzy wprawdzie atakowali, ale bez przekonania. Najlepszą okazję mieli w sytuacji, kiedy piłkę zmierzającą nieuchronnie do naszej siatki wybija głową z bramki Michał Rurynkiewicz. Nadzieję odzyskali w samej końcówce meczu, gdy Artur Maciocha strzela kontaktową bramkę w następstwie czego stawiają już wszystko na jedna kartę atakując łącznie ze swoim bramkarzem. Ale to ryzyko omal nie zakończyło się utratą bramki. Stojący na desancie Rafał przejmuje dalekie podanie ruszając do opuszczonej przez Marka Żądło „świątyni” gospodarzy. Nieatakowany przez nikogo ustawia futbolówkę na linii bramkowej i głową oscentacyjnie strzela 5 bramkę. Ale innego zdania jest sędzia, który nie uznaje gola jednocześnie karząc naszego zawodnika żółtą kartką za niesportowe zachowanie się. Ostatnia minuta doliczonego czasu nie przynosi zmiany rezultatu i Piast II Orzeł odnosi jednobramkowe, ale w pełni zasłużone zwycięstwo będąc w przekroju całego spotkania drużyną właśnie o bramkę lepszą. Po spotkaniu nasz snajper przeprosił zawodników gości za jak to określił „ puszczone wodze fantazji”, a w rewanżu otrzymał  słowa uznania za dobry występ. Na pochwałę za walkę po raz wtóry do końca zasłużył cały zespół, a Rafał zdobył dla naszych barw w tym meczu 99,100,101 i 102 bramkę ,z czego aż 36 jest właśnie jego autorstwa. Gratulacje.

Strzelce Op. 2 czerwca 2019

PROTOKÓŁ

z meczu klasy „B”, grupa 6

LKS RZEMIOSŁO DZIEWKOWICE- PIAST II ORZEŁ STRZELCE OPOLSKIE 3:4 (2:2)

1:0 12 min Łukasz Cichoń

1:1 27 min Rafał Ludwig /karny/

1:2 43 min Rafał Ludwig /karny/

2:2 45+1 min Paweł Ochwat

2:3 50 min Rafał Ludwig

2:4 55 min Rafał Ludwig

3:4 90 min Artur Maciocha

Sędzia: Michał Bruzda

Kierownik drużyny: Stanisław Gornat

Widzów ok. 80

Skład Piast-Orzeł:

Damian Czempiel – Michał Kunce, Daniel Olechnowicz (Mateusz Wyspiański), Andrzej Jureczko, Michał Rurynkiewicz, Romuald Jarosz, Kacper Konieczko (Marek Schnura), Aleksander Wyżgoł, Arkadiusz Kornafel, Rafał Ludwig, Patryk Rękawek(Mirosław Jarosz).

Żółte kartki: 48 min Mariusz Gomoła Dziewkowice

58 min Andrzej Jureczko Piast II Orzeł