Zawodniczki Piasta na obozie piłkarskim kadr U-14 i U-16 OZPN
W dniach 1-7 lipca kadry U-14 i U-16 kobiet Opolskiego Związku Piłki Nożnej przebywały na obozie piłkarskim w Zakopanem. Trenerzy drużyn kadr wojewódzkich: U-16 Adrian Matuszczyk i Patryk Sowiński będący jednocześnie trenerami żeńskich zespołów naszego Klubu oraz U-14 Tomasz Minkiewicz i Jakub Zaczyk powołali na obóz 24 osobowe grupy zawodniczek z siedmiu Klubów województwa Opolskiego. W tym doborowym gronie znalazły się zawodniczki na co dzień reprezentujące nasz Klub w rozgrywkach organizowanych przez OZPN. W reprezentacji U-16 w obozie piłkarskim uczestniczyły: Aleksandra Łabuda, Victoria Wnuk, Justyna Piękoś i Dominika Drucks, natomiast w reprezentacji U-14 uczestniczkami obozy były: Nicole Hupa, Nadja Kalisz, Nicole Dyngus oraz Natalia Dąbrowska. Doskonałe warunki treningowe pozwoliły trenerom zrealizować zaplanowane treści szkoleniowe, aktywna postawa zawodniczek, zaangażowanie w realizację procesu treningowego charakteryzowały każdy kolejny dzień pobytu kadr na obozie piłkarskim. Oprócz udziału w zajęciach treningowych drużyny, w związku z liczną obecnością wielu ekip piłkarskich w okolicach Zakopanego, miały okazję rozegrać mecze towarzyskie z drużynami z Szaflar, Krakowa i Trzebnicy. Kadra trenerska uzupełniona o trenera bramkarzy, Grzegorza Świerczka, organizowała również liczne atrakcje o charakterze sportowym, na obiektach znajdujących się na terenie ośrodka. Bezpośrednio po przyjeździe zorganizowany został piłkarski turniej integracyjny, w którym udział wzięły mieszane drużyny składające się z zawodniczek obydwóch kategorii wiekowych oraz zespół złożony z tegorocznej kadry szkoleniowo-opiekuńczej. Ponadto zorganizowano mini turnieje piłki nożnej, turniej tenisa stołowego oraz turniej umiejętności technicznych. Nie zapomniano również o walorach turystycznych Zakopanego, kadra trenerska zorganizowała w tym zakresie spacer szlakiem turystycznym na Nosal. Udział naszych dziewcząt to niezwykłe wyróżnienie, na które systematyczną i ciężką pracą w trakcie całego minionego sezonu zasłużyły. Mamy nadzieję, iż nabyte kolejne umiejętności piłkarskie posłużą w nadchodzącym sezonie rozgrywkowym, do którego właśnie pobytem na obozie piłkarskim zawodniczki rozpoczęły przygotowania.