Z piekła do nieba - trzy punkty zostają w Strzelcach! + skrót meczu

5 maja na stadionie miejskim w Strzelcach Opolskich zespół Piasta podejmował zespół ze Starowic. Starowice przed tą kolejką z dorobkiem 51 punktów zajmowały 5 miejsce w tabeli, zatem wiadomo było, że czeka nas bardzo ciekawe spotkanie. Mając w pamięci, iż Piast przystępował do tego spotkania po serii dwóch zwycięstw, zawodnicy ze Strzelec na pewno nie chcieli jedynie na dwóch meczach zatrzymać swojej świetnej passy. Niestety początek spotkania nie układał się po myśli gospodarzy, którzy nie potrafili znaleźć odpowiedniego rytmu w rozgrywaniu akcji. Na domiar złego w 9 minucie spotkania błąd przytrafił się środkowemu obrońcy Piasta Damianowi Krawczykowi i napastnik drużyny gości wybiegł sam na sam z bramkarzem Piasta. Zawodnik ze Starowic jest faulowany przez Daniela Olechnowicza i sędzia dyktuje rzut karny. Piłkę z jedenastego metra uderza Przemysław Cichocki, jego strzał broni Olechnowicz, jednak wobec dobitki Grzegorza Stencela był bezradny. W kolejnych minutach obie drużyny nie stwarzały zagrożenia pod bramką przeciwnika, gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. W 39 minucie wynik zmienia Mateusz Poważny na 0:2 finalizując ładną akcję zespołu ze Starowic. Na przerwę zespół Piasta schodzi więc przegrywając dwoma bramkami.

Na drugą połowę zawodnicy ze Strzelec wyszli jednak bardzo zdeterminowani,  żeby w drugiej części odmienić jeszcze losy meczu. I tak się stało, bo już w 48 minucie bramkę kontaktową po precyzyjnym dośrodkowaniu Beniamina Glinki zdobywa Dennis Gordzielik. Od tego momentu widać było, że Piast dominuje na boisku, zawodnicy świetnie ze sobą współpracowali i co chwilę stwarzali zagrożenie pod bramką przeciwnika. W 51 minucie kontratak przeciwnika przerywa Dawid Cembolista i zostaje napomniany żółtą kartką. W minucie 58 do wyrównania po pięknym strzale doprowadza Dennis Gordzielik. Zawodnicy Piasta oddawali dużo strzałów z dystansu, jednak dobrze w bramce gości spisywał się Grzegorz Czarnecki. Gospodarzom udało się jednak dopiąć swego i w 78 minucie piłkę do Piotra Strzeleckiego podaje Gordzielik a ten precyzyjnym strzałem pokonuje bramkarza Starowic. Do końca meczu Piast nie oddał inicjatywy i wygrał to spotkanie 3:2. Tym spotkaniem nasi zawodnicy pokazali charakter oraz to, że na swoim stadionie są groźni dla przeciwnika w każdym momencie. Następny mecz zawodnicy Piasta rozegrają na wyjeździe w najbliższą sobotę a ich przeciwnikiem będzie zespół Swornicy Czarnowąsy.

/Relacja: Wojciech Straszewski/

PROTOKÓŁ z meczu IV ligi Bank Spółdzielczy w Leśnicy

Piast Strzelce Opolskie – LZS Starowice Dolne 3 – 2 (2 – 0)

10’ 0 – 1 Grzegorz Stencel

39’ 0 – 2 Mateusz Poważny

48’ 1 – 2 Dennis Gordzielik

58’ 2 – 2 Dennis Gordzielik

78’ 3 – 2 Piotr Strzelecki

Żółte kartki: Dawid Cembolista – Łukasz Szpak, Przemysław Cichocki

Sędzia: Bartosz Prochera

Widzów: 150

Skład Piasta: Olechnowicz Daniel – Patryk Sowiński, Dawid Cembolista, Damian Krawczyk, Tomasz Olewicz (89’ Michał Wastag), Beniamin Glinka, Grzegorz Chojnnowski (85’ Maciej Capiga), Andre Gwaze, Szymon Kobylnik, Piotr Strzelecki (90+2’ Andrzej Jureczko), Dennis Gordzielik

Trener: Maciej Kułak

Nie grali: Wojciech Straszewski, Przemysław Karabin

/Foto: Grażyna Glapiak/