Grały dziewczyny

W niedzielne słoneczne popołudnie drużyna Piasta kobiet na swoje kolejne spotkanie w ramach rozgrywek III ligi województwa opolskiego wyjechała na mecz do Reńskiej Wsi. rywalizacja z miejscowym kobiecym zespołem Śląska nie był porywającym widowiskiem, zgromadzeni widzowie mogli oglądać nieliczne składne akcje zespołowe skutkujące możliwością zdobycia bramki. Takie sytuacje po stałych fragmentach gry wykreowały sobie zawodniczki Śląska, zdobywając bramki. Najpierw w końcówce pierwszej połowy zdobyły bramkę z rzutu wolnego, kolejna podła po rzucie karnym podyktowanym za ewidentny faul w obrębie szesnastki naszego zespołu. Występ drużyny Piasta jednoznacznie należy ocenić w kategoriach niemiłej niespodzianki, spodziewać się można było innego wyniku i przede wszystkim zdecydowanie lepszej gry. Niestety słaba gra przyniosła niekorzystny dla nas wynik. Przykra porażka winna być bodźcem do ciężkiej pracy na treningach, liczymy na lepszą grę w kolejnych meczach. W środę juniorki młodsze w Strzelcach podejmowały rówieśniczki reprezentujące Unię Opole i pechowo przegrały 0-1 na dwie minuty przed końcem spotkania.

PROTOKÓŁ z meczu III Ligi Kobiet

Śląsk Reńska Wieś - Piast Strzelce Opolskie 2 – 0 (1 – 0)

1 – 0 42’ Adrianna Gruszczyńska

2 – 0 68’ Adrianna Gruszczyńska