"Dwójka" lepsza w końcówce.

Spotkanie rozpoczęło się w burzowej atmosferze z kilkuminutowym opóźnieniem. Od początku inicjatywa należała do naszej drużyny, czego wynikiem była bramka zdobyta przez Olka Wyżgoła już w 9 minucie. I chociaż gospodarze próbowali kontratakować, to jednak ich poczynania kończyły się na linii pola karnego. Za to kotłowało się pod bramką „Czarnych” , a kolejne strzały Ludwiga, Rękawka, czy główka Sosnowskiego o centymetry mijały słupki bramki, a uderzenie z wolnego Rafała wylądowało na poprzeczce. W 40 minucie sędzia dyktuje „jedenastkę” za faul na Arku Kornaflu. Pewnym egzekutorem okazał się Patryk Rękawek, który silnym strzałem nie dał szansy na interwencję golkiperowi gości. Do przerwy pewne prowadzenie naszego zespołu, który spokojnie kontrolował w tej części meczu grę.

Po przerwie słoneczko nie tylko na niebie, ale przede wszystkim na boisku zaświeciło dla „Czarnych”. W 52 minucie po rzucie wolnym naszym zawodnikom nie udało się skutecznie wyekspediować piłki w pole i Sławomir Szerbiński strzela gola kontaktowego. Na szczęście po kilku minutach kolejny solowy atak Rafała kończy się trzecią bramką dla naszej drużyny, ale zamiast następnych gospodarze doprowadzają do wyrównania za sprawą Damiana Suchana. Najpierw z ok. 30 m jego strzał „zdejmuje pajęczynę” z okienka naszej bramki, a potem po rzucie karnym (zdaniem wielu zawodników problematycznym) futbolówka znajduje drogę do siatki „świątyni” strzeżonej przez Łukasza Czecha. Nie załamuje to jednak naszych zawodników, którzy natychmiast rzucili wszystkie siły do zmiany wyniku meczu i już po 3 minutach Arek Kornafel wyprowadza Piasta-Orła na prowadzenie. Goście poszli za ciosem, starając utrzymywać grę na połowie przeciwnika, któremu wyraźnie zaczęło brakować sił. Efekt - na 2 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry przewinienie w polu karnym i najlepszy gracz meczu Rafał Ludwig ustanawia wynik spotkania na 5:3. Był to dobry, zacięty mecz ze zmiennością sytuacji, a zwycięstwo odniosła drużyna, która lepiej rozłożyła siły stwarzając więcej podbramkowych sytuacji..

Strzelce Op. 19 maja 2019

PROTOKÓŁ

z meczu klasy „B”, grupa 6

LKS CZARNI KALINÓW  -  KALINOWICE  -   PIAST  II ORZEŁ STRZELCE OPOLSKIE 3:5 (0:2)

Skład Piast-Orzeł:

Łukasz Czech – Michał Kunce, Adam Sosnowski, Andrzej Jureczko, Michał Rurynkiewicz, Romuald Jarosz, Kacper Konieczko( Damian Czempiel), Aleksander Wyżgoł, Arkadiusz Kornafel, Rafał Ludwig, Patryk Rękawek(Mirosław Jarosz).

Żółte kartki: 54 min Adam Sosnowski Piast II Orzeł

90+2 min Aleksander Wyżgoł Piast II Orzeł

90+2 min Adam Sosnowski Piast II Orzeł

Czerwone kartki: 90+2 min Adam Sosnowski Piast II Orzeł

Nie weszli na boisko: Mateusz Wyspiański, Marek Schnura