Z Większycami na remis

W sobotnie popołudnie na stadionie Odry K-Koźle Piast w roli gości rozegrał mecz 4 kolejki BS IV Ligi Opolskiej, który zakończył się podziałem punktów.

Od samego początku spotkania to gospodarze byli stroną dominującą, stwarzali wiele groźnych sytuacji bramkowych, jednak jaskinia Łazarka była zaczarowana. Nie wpadało nic, na szczęście dla nas. W 41 minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną zobaczył nasz kapitan Marcin Jys i musiał opuścić boisko.

Drugą połowę Piast zaczął odważniej. Pomimo straty jednego zawodnika, gra się wyrównała. Jedna i druga drużyna miała swoje okazje do umieszczenia futbolówki w siatce, jednak to Piast w 64 min. otworzył wynik spotkania po pięknej główce Patryka Sowińskiego. Sędzia dopatrzył się jednak trafienia samobójczego i gola zapisano na konto Piotra Rypy z Po-Ra-Wia. I gdy już wydawać się mogło, że dowieziemy zwycięstwo do końca, to w doliczonym czasie gry Sebastian Stachura zdobywa wyrównującą bramkę dla Większyc.

Trzeba szanować cenny punkt, dla nas ten mecz mógłby się skończyć o wiele, wiele gorzej. Już w najbliższą środę na Stadionie MOS w Strzelcach Opolskich odbędzie się kolejne spotkanie Piasta z OKS Olesno w ramach Pucharu Polski. Zapraszamy!

PROTOKÓŁ z meczu IV BS Ligi Opolskiej

PO-RA-WIE Większyce - Piast Strzelce Opolskie 1 – 1 (0 – 0)

64’   0 – 1 Piotr Rypa (samobójcza)

90+1’   1 – 1 Sebastian Stachura