Wygrana „dwójki”, choć z wpadką do przerwy.

Bez pięciu zawodników pojechała na swój kolejny mecz nasza druga drużyna. Nie przeszkodziło to jednak odnieść kolejnego przekonywującego zwycięstwa nad Błękitnymi Rozmierz na boisku w Suchej. Udanie zadebiutował w zespole Alan Prokop zdobywca dwóch bramek w tym spotkaniu. Już w 6 minucie zagranie ręką zawodnika gospodarzy w polu karnym i sędzia dyktuje ”jedenastkę”, którą na bramkę zamienia Daniel Olechnowicz. Inicjatywę przejął Piast-Orzeł, jednak pomimo wielu stworzonych sytuacji kolejne gole nie padały. Przyszła jednak 32 minuta: precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego Tomka Olewicza i popularny „Wampir ” uderzeniem głową lokuje piłkę w siatce gospodarzy. Wydawało się , że kolejne bramki dla nas są kwestią czasu. Nic takiego jednak nie nastąpiło i niespodziewanie drużyna gości zaczęła częściej przebywać w naszej „szesnastce”. W 40 minucie nasza defensywa zaspała i w zamieszaniu podbramkowym Joachim Gawlik zdobywa bramkę kontaktową dla Błękitnych. I kiedy nasi zawodnicy byli już chyba myślami w szatni następuje kontra gospodarzy, w którymi Marcin Ploch strzela wyrównującego gola. Tak więc remis do przerwy.

Jakie uwagi przekazał w przerwie drużynie trener nie wiemy, ale musiały być na tyle skuteczne, że od pierwszego gwizdka sędziego w drugiej połowie zobaczyliśmy zupełnie inaczej grający zespół. W 54 minucie swojego pierwszego gola w debiucie zdobywa Alan Prokop. Konsekwencją dobrej gry naszego teamu były następne, zdobyte w odstępie 4 minut przez Daniela Olechnowicza (kompletuje hat trick) i ponownie Alana Prokopa. Pomimo jeszcze wielu sytuacji wynik pozostał bez zmian. W drugiej odsłonie zobaczyliśmy wszystkich graczy rezerwowych. Dwa spostrzeżenia z meczu: po pierwsze należy być skoncentrowanym przez 90 minut gry, po drugie i tu pozytyw nasz zespół szybko zgrywa się na boisku występując praktycznie w każdej kolejce w innym zestawieniu. Po Błękitnych w najbliższą niedzielę kolej na Czarnych (z Kalinowa). Zapraszamy na Mokre Łany - będzie ciekawie.

PROTOKÓŁ

z meczu klasy „B”, grupa 6

LKS BŁĘKITNI ROZMIERZ - SKS PIAST II ORZEŁ STRZELCE OPOLSKIE2:5(2:2)

0:1 6 min Daniel Olechnowicz (karny)

0:2 32 min Daniel Olechnowicz

1:2 40 min Joachim Gawlik

2:2 44 min Marian Ploch

2:3 54 min Alan Prokop

2:4 66 min Daniel Olechnowicz

2:5 70 min Alan Prokop

Sędzia: Michał Krafczyk

Żółte kartki : Błękitni Rozmierz 2

Piast-Orzeł 1

skład Piast II Orzeł:

Damian Czempiel

Michał Kunce, Dariusz Kukuczka, Andrzej Jureczko, Tomasz Olewicz-

Kacper Konieczko (Mirosław Jarosz),Aleksander Wyżgoł, Romuald Jarosz, Arkadiusz Kornafel (Marek Schnura)-

Alan Prokop, Daniel Olechnowicz (Mateusz Wyspiański).

Trener: Sławomir Sokołowski