Wracamy z Gronowic z kompletem punktów :)

1 maja zespół Piasta udał się na wyjazdowy mecz do Gronowic z myślą o przedłużeniu zwycięskiej passy po sobotnim zwycięstwie nad OKS-em Olesno. Od początku zawodnicy Piasta starali się pokazać, że przyjechali do Gronowic po 3 punkty. Efektem była bramka w 12 minucie którą strzałem głową zdobył Andre Gwaze po dośrodkowaniu Piotra Strzeleckiego. Po straconej bramce zawodnicy z Gronowic zaczęli grać nieco wyżej zmuszając Piasta do częstego wybijania piłek przez co mecz zrobił się nieco chaotyczny.  Efektem tego była żółta kartka jaką obejrzał w 22 minucie Szymon Kobylnik, który faulem przerwał dobrze zapowiadającą się akcję zespołu gospodarzy. Po fragmencie słabszej gry w wykonaniu obu zespołów fantastycznym podaniem z własnej połowy popisał się Patryk Sowiński i Andre Gwaze staje oko w oko z bramkarzem zmieniając wynik spotkania w 35 minucie na 0:2.
W doliczonym czasie pierwszej połowy okazję do podwyższenia wyniku miał Dennis Gordzielik jednak w ostatniej chwili został powstrzymany w polu karnym przez obrońcę. Z całego zamieszania szybką kontrę przeprowadzają gospodarze, skrzydłowy zespołu z Gronowic dogrywa piłkę w pole karne a tam niefortunnie interweniuje Patryk Sowiński umieszczając piłkę we własnej bramce. Pierwsza połowa kończy się zatem wynikiem 1:2.

Na drugą połowę Piast wychodzi w niezmienionym składzie.  Na boisku dużo było walki, pojedynków powietrznych, każda z drużyn starała się przejąć inicjatywę. W 50 minucie żółtą kartką napomniany został Mateusz Weiss co oznacza, że niestety nie zagra w najbliższej kolejce z powodu nadmiaru żółtych kartek. Chwilę później w 54 minucie Dennis Gordzielik podaje piłkę w pole karne do Piotra Strzeleckiego a ten pewnym uderzeniem zdobywa bramkę na 1:3. Kiedy wydawało się, że Piast wreszcie ma spotkanie pod kontrolą w 68 minucie fatalny błąd popełnił nasz bramkarz źle zagrywając piłkę, która wpadła wprost pod nogi napastnika gospodarzy Marcina Jantosa i nie pozostaje mu nic innego jak umieścić piłkę w bramce. Niedługo później w 80 minucie bramkę wyrównującą mogli zdobyć gospodarze, jednak dobrą interwencją popisuje się Damian Olechnowicz. Tego dnia świetnie dysponowany był Andre Gwaze, który swój występ przypieczętował piękną bramką w 77 minucie. Tym samym kompletując hat-trick’a. Mecz zakończył się wynikiem 2:4 dla podopiecznych Macieja Kułaka.
Już w sobotę o godzinie 17:00 na własnym stadionie Piast zmierzy się z zespołem Starowic.

/Relacja: Wojciech Straszewski/

PROTOKÓŁ z meczu IV ligi Bank Spółdzielczy w Leśnicy

LZS Gronowice - Piast Strzelce Opolskie 2 – 4 (1 – 2)

12’ 0 – 1  Andre Gwaze

54’ 1 – 3  Piotr Strzelecki

37’ 0 – 2 Andre Gwaze

68’ 2 – 3 Marcin Jantos

45+2’ 1 – 2 samobójcza (P. Sowiński)

77’ 3 – 1 Andre Gwaze

Żółte kartki: Mariusz Bełz – Szymon Kobylnik, Mateusz Weiss

Sędzia: Michał Mazurek

Widzów: 100

Skład Piasta: Olechnowicz Daniel – Patryk Sowiński, Dawid Cembolista, Damian Krawczyk, Tomasz Olewicz (87’ Michał Wastag), Mateusz Weiss (65’ Beniamin Glinka), Damian Dada (73’ Grzegorz Chojnnowski), Andre Gwaze, Szymon Kobylnik, Piotr Strzelecki, Dennis Gordzielik (85’ Maciej Capiga)

Trener: Maciej Kułak

Nie grał: Wojciech Straszewski

/Foto: Grażyna Glapiak/